Nowy numer 21/2018 Archiwum

Czworonożni "funkcjonariusze"

Sekcja Konna Komendy Stołecznej Policji liczy 23 konie rasy śląskiej.

1 maja ulicami Warszawy przeszło kilka pochodów, a także zorganizowano Piknik Europejski w Łazienkach Królewskich. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci. Część z nich poruszała się konno.

Na co dzień konie patrolują tereny zielone - parki i miejskie lasy. Sprawdzają się tam, gdzie przebywa sporo ludzi, a trudno dojechać samochodem. Radzą sobie podczas imprez masowych, bo nie boją się tłumu ani wystrzałów.

Sekcja Konna Komendy Stołecznej Policji liczy 23 konie rasy śląskiej. Są to zwierzęta o łagodnym usposobieniu, odznaczają się harmonijną budową ciała. W Warszawie służą konie przeważnie o maści ciemnej: gniadej lub karej.

W 2012 roku patrole konne ujawniły 1355 wykroczeń. Policjanci wystawili około 600 mandatów na sumę 78,5 tys. zł. Pouczyli 762 razy i skontrolowali 2500 miejsc zagrożonych.


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma