Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rozdali 10 tysięcy pączków

Muzeum Łazienki Królewskie zorganizowało 1 maja Piknik Europejski z okazji 9. rocznicy przystąpienia Polski do struktur UE.

Na piknik do Łazienek przyszło wielu warszawiaków, przede wszystkim rodziny z dziećmi. W specjalnie przygotowanych strefach leżakowania można było urządzić rodzinną majówkę. Muzeum zachęcało do zabrania ze sobą koszy piknikowych, kapeluszy słonecznych oraz aparatów fotograficznych.

Honorowymi gośćmi pikniku byli prezydent Bronisław Komorowski i jego małżonka, którzy przechadzali się po parku. Nie zabrakło także ambasadorów 27 państw członkowskich UE. Dla nich i dla prezydenta zorganizowano specjalne przyjęcie w restauracji Belvedere.  

Piknikowi towarzyszył przemarsz orkiestr wojskowych oraz koncert w amfiteatrze. Muzeum przygotowało wiele atrakcji i zajęć o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym, między innymi naukę tańców europejskich, gry, zabawy. Wolontariusze rozdali 10 tysięcy pączków.


 

« 1 »

Zobacz także

 • krakauer2
  02.05.2013 08:20
  Czy można było też z Komorowskim porozmawiać o wieloletniej pracy i zasługach jego teściów w UB? Przecież to jasne, że wśród gości "pikniku" było wielu kolegów teściów Komorowskiego. Ciągną do niego, bo traktują go jak swojego człowieka.
  doceń 0
 • ukaboi
  05.05.2013 00:09
  @ krakauer2 - czy nawet na tym portalu musimy hejtować? chyba nie...
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma