Nowy numer 28/2018 Archiwum

Alarm dla Pragi

Zaczyna się operacja drążenia tuneli metra pod praskimi kamienicami.

Czy kamienice, pod którymi kopany jest tunel metra, zadrżą? Chodzi o budynki między ul. Sprzeczną a Targową. Niektórzy mieszkańcy kamienicy przy Targowej 17 już drżą i na wszelki wypadek wyprowadzili się na kilka dni. Stan kamienicy jest fatalny. Co prawda, wykonawca przed przejściem tarczy przeprowadził dodatkowe roboty zabezpieczające - mury opasano stalową klamrą, wokół okien zamontowano drewniane belki. Podobnie zabezpieczony został dom przy Zamoyskiego 29. A w budynkach, które są w najgorszym stanie, zamontowano czujniki, które mają rejestrować ewentualne przemieszczanie się.

Pod kamienicami przy Targowej pierwsza tarcza "Krystyna" zacznie przebijać się 3 lub 4 maja. Miesiąc później przejdzie tam "Elisabetta". Centralny odcinek II linii jeszcze w dwóch rejonach miasta będzie przebiegał pod budynkami mieszkalnymi. Chodzi o domy przy Kopernika i Bartoszewicza oraz przy Zajęczej i Tamce. Ale są one w znacznie lepszym stanie od tych na Pradze.

Lęk ludzi przed pękaniem ścian jest ceną, która w żaden sposób nie została wkalkulowana w koszty budowy metra.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma