Nowy numer 33/2018 Archiwum

Strażacki pikniki: sikawka i kąpiel w pianie

Drugi dzień strażackiego święta - defilada pojazdów pożarniczych i piknik w Ogrodzie Saskim.

5 maja strażacki piknik w Ogrodzie Saskim odbywa się po raz drugi. Ubiegłoroczny przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. - Zainteresowanie było ogromne, dlatego w tym roku imprezę postanowiliśmy powtórzyć. To nasz ukłon w stronę społeczeństwa, które obdarza nas dużym zaufaniem, a także sposób na popularyzację zawodu - wyjaśnia Paweł Frączak, rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Atrakcje przewidziane są głównie dla najmłodszych. O godz. 12 z ronda de Gaulle’a w kierunku pl. Piłsudskiego wyruszyła defilada pojazdów pożarniczych. Oprócz nowoczesnych wozów, można zobaczyć także sprzęt gaśniczy z XIX wieku. Od godz. 13 w Ogrodzie Saskim odbywa się piknik. W programie m.in.: pokaz tresury psów, skok na poduszkę ratowniczą, celowanie strumieniem wody do tarczy, zabawa w pianie gaśniczej, ścianka wspinaczkowa.

Historyczne i współczesne strażackie wozy można zobaczyć od środka   Historyczne i współczesne strażackie wozy można zobaczyć od środka Agata Ślusarczyk /GN O godz. 13 i 15 można było zobaczyć pokazy ratownictwa, a o godz. 14 i 16 przekonać się, jak działa historyczna sikawka parowa z 1884 roku. O godz. 15 był występ Staśka Wielanka i Kapeli Warszawskiej oraz orkiestry strażackiej. Na pl. Piłsudskiego do godz. 18 można było oglądać strażacki sprzęt - historyczny i współczesny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma