Nowy numer 21/2018 Archiwum

Boją się Krystyny

Tarcza Krystyna przebiła się już pod trzema kamienicami. Nie odnotowano żadnych uszkodzeń.

Pierwszy raz metro w Warszawie drążone jest pod zabudową. Na Pradze jest to szczególnie trudne, ponieważ trzeba się przebić pod starymi kamienicami. Do budynków, pod którymi trwa drążenie, nie można się zbliżyć. Dostępu pilnują policja i Straż Miejska.

Tarcza najpierw przeszła pod niezamieszkanymi domami przy Targowej 19 i 21. W piątek przebiła się zaś pod budynkiem przy Targowej 17. Z kamienicy na wszelki wypadek wyprowadzili się mieszkańcy. Nocleg w hotelu zapewnił im wykonawca. Budynek spięto stalowymi klamrami, a w okna wstawiono drewniane belki.

Obawy mają za to mieszkańcy kamienic, które znajdują się od strony ul. Zamoyskiego. Chodzi o domy pod numerami 27 i 29. Tarcza ma się tam przebijać od poniedziałku. Wtedy, na wszelki wypadek, w domach zostanie odcięty dopływ gazu. Kamienica pod numerem 29 jest w gorszym stanie, dlatego wzmocniono ją stalowymi klamrami, a wykonawca zaoferował mieszkańcom hotel.

Za miesiąc pod kamienicami między Targową i Zamoyskiego będzie się przebijać druga tarcza - Elisabetta.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma