Nowy numer 4/2023 Archiwum

Ołtarz ze starych nart

Mszę św. polową na 1987 metrów n.p.m. odprawi kard. Kazimierz Nycz. Na Kasprowym Wierchu spotykają się już po raz szósty miłośnicy Tatr i tego szczytu. Po Mszy - pamiątkowe zdjęcie i posiłek. Wrażenia - niezapomniane.

12 maja o godz. 15 rozpocznie się doroczne Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Zbiórka - godzinę wcześniej, na szczycie. Mszę świętą na wysokości 1987 r., przy polowym ołtarzu w otoczeniu Tatr, odprawi kardynał Kazimierz Nycz. Dla uczestników Polskie Koleje Linowe przewidziały tego dnia ulgowe bilety na Kasprowy Wierch. Po Eucharystii gościom honorowym wręczone zostaną fragmenty starej liny nośnej kolei na Kasprowy Wierch - symbolu więzi łączącej przyjaciół Kasprowego Wierchu. O 16.30 wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie uczestników, a po nim zaplanowano posiłek.

Msza św. odprawiona zostanie na tymczasowym ołtarzu ułożonym ze starych nart. Będzie to już szóste spotkanie na Kasprowym Wierchu. Z roku na rok msze święte na szczycie gromadzą coraz więcej osób. Organizatorzy szacują, że w tym roku wydarzenie zgromadzi ok. tysiąc uczestników. Będą to miłośnicy Tatr i Kasprowego Wierchu, w tym narciarze, turyści, ratownicy górscy, przewodnicy tatrzańscy, pracownicy kolejki. Organizatorem i duszą wydarzenia jest Rafał Sonik - przedsiębiorca, twórca projektu Nasz Kasprowy; sportowiec, czołowy zawodnik rajdu Dakar.

Więcej o spotkaniu na: www.naszkasprowy.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy