Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ołtarz ze starych nart

Mszę św. polową na 1987 metrów n.p.m. odprawi kard. Kazimierz Nycz. Na Kasprowym Wierchu spotykają się już po raz szósty miłośnicy Tatr i tego szczytu. Po Mszy - pamiątkowe zdjęcie i posiłek. Wrażenia - niezapomniane.

12 maja o godz. 15 rozpocznie się doroczne Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Zbiórka - godzinę wcześniej, na szczycie. Mszę świętą na wysokości 1987 r., przy polowym ołtarzu w otoczeniu Tatr, odprawi kardynał Kazimierz Nycz. Dla uczestników Polskie Koleje Linowe przewidziały tego dnia ulgowe bilety na Kasprowy Wierch. Po Eucharystii gościom honorowym wręczone zostaną fragmenty starej liny nośnej kolei na Kasprowy Wierch - symbolu więzi łączącej przyjaciół Kasprowego Wierchu. O 16.30 wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie uczestników, a po nim zaplanowano posiłek.

Msza św. odprawiona zostanie na tymczasowym ołtarzu ułożonym ze starych nart. Będzie to już szóste spotkanie na Kasprowym Wierchu. Z roku na rok msze święte na szczycie gromadzą coraz więcej osób. Organizatorzy szacują, że w tym roku wydarzenie zgromadzi ok. tysiąc uczestników. Będą to miłośnicy Tatr i Kasprowego Wierchu, w tym narciarze, turyści, ratownicy górscy, przewodnicy tatrzańscy, pracownicy kolejki. Organizatorem i duszą wydarzenia jest Rafał Sonik - przedsiębiorca, twórca projektu Nasz Kasprowy; sportowiec, czołowy zawodnik rajdu Dakar.

Więcej o spotkaniu na: www.naszkasprowy.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma