Nowy numer 44/2020 Archiwum

Chcą głosić Jezusa w całym mieście

Wspólnoty ewangelizacyjne łączą siły. W stolicy powstaje Warszawski Zespół ds. Nowej Ewangelizacji. Najbliższe spotkanie 12 maja.

"Misja Warszawy" może mieć swoją kontynuację. Uczestniczące w ubiegłorocznej tygodniowej ewangelizacji miasta wspólnoty, chcą kontynuować współpracę. W spotkaniach nowo powstającego Warszawskiego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji bierze udział już kilkadziesiąt osób, reprezentujących 20 stołecznych wspólnot. Najbliższe odbędzie się 12 maja o 15.30 w sali DA przy ul. Barskiej 2 (budynek przy ochockim kościele św. Jakuba). Będzie to trzecie spotkanie zespołu, pierwsze dobyło się w lutym i zgromadziło 12 osób.

- Aktualnie koncentrujemy się na przygotowaniu do II Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji, który pod hasłem "Obudzić Olbrzyma - Nowa Ewangelizacja w parafii" od 19 do 22 września odbędzie się w Warszawie - wyjaśnia ks. prał. Roman Trzciński, delegat archidiecezji warszawskiej do Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Episkopacie Polski, twórca ewangelizacyjnego zespołu.

Ale plany ewangelizacyjne sięgają dużo dalej. - W Warszawie jest wyjątkowo dużo osób, które doświadczają kryzysu wiary. Dlatego potrzebna jest ewangelizacja miasta. Chcemy fundować warszawiakom nie tylko jednorazowe ewangelizacyjne wydarzenia, ale także inspirować wspólnoty i parafie do cyklicznych działań - wyjaśnia duchowny.

Reaktywowany został także serwis internetowy ubiegłorocznej "Misji Warszawy" www.misja-warszawy.pl poświęcony ewangelizacji miasta. Chętni poprzez witrynę mogą otrzymywać newsletter "Kurier Ewangelizacji Warszawy". - Do naszego grona zapraszamy przedstawicieli wspólnot, stowarzyszeń i ruchów, które chcą wspólnie działać na polu ewangelizacji miasta - zachęca ks. prał. Roman Trzciński.

Z warszawskim zespołem można skontaktować się pisząc na adres: nowa.ewangelizacja@mkw.pl. Więcej o ubiegłorocznej "Misji Warszawy" czytaj TU >>

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama