Nowy numer 28/2018 Archiwum

Królowa nie jest nudna

Święto Wisły miało zachęcić mieszkańców stolicy do aktywnego wypoczynku nad rzeką.

W tym roku impreza, która zwyczajowo odbywała się na Płycie Desantu, objęła oba brzegi, od mostu Łazienkowskiego do mostu Gdańskiego. Jedną z głównych atrakcji była wycieczka plenerowa „Pedałuj i Płyń”, której uczestnicy odwiedzili między innymi plażę na Saskiej Kępie, Multimedialny Park Fontann oraz wyspę pod Mostem Poniatowskiego ze specjalnie zbudowaną z surowców wtórnych kawiarnią.

Świętu Wisły towarzyszył Bieg Wisły, organizowany wspólnie z Komisariatem Rzecznym Policji. W tym roku bieg rozpoczął się na Golędzinowie. Na start można było dojechać rowerami miejskimi Vertulino. Na miejscu organizatorzy przygotowali punkt odbioru rowerów. Bieg prowadził ścieżką po praskiej stronie na plażę przy Saskiej Kępie.

A na wodzie pokazy, regaty i wyścigi. Promy ZTM, statek wycieczkowy Stalmach i tradycyjne łodzie zabrały chętnych na darmowe rejsy po rzece. Dla tych, którzy woleli wypoczynek na lądzie przygotowano warsztaty kulinarne i artystyczne, kiermasze i miasteczko sportowe.


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma