Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zielone Świątki - odliczamy...

Przygotuj się do Pięćdziesiątnicy z Antoniną Krzysztoń, Lechem Dokowiczem, Tomaszem Budzyńskim...

Zielone Świątki to jedno z najstarszych świąt Kościoła, obchodzone już w czasach apostolskich. W średniowieczu w trakcie odprawiania Mszy świętej, rzucano z sufitu róże i inne kwiaty symbolizujące dary Ducha Świętego. W bazylikach i katedrach w czasie uroczystości wypuszczano z klatek gołębie: symbol Ducha Świętego. Parafia Zesłania Ducha Świętego na Piaskach (ul. Broniewskiego 44) zaprasza na tygodniowe, intensywne i radosne przygotowania do tego święta, które będą przebiegały pod hasłem "Wielka kumulacja łaski". Od 13 do 17 maja, codziennie o 8.30 zostanie odprawiona Msza św., a po niej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z katechezą głoszoną każdego dnia przez innego gościa. W poniedziałkowy poranek głosić ją będzie wokalista i gitarzysta Darek Malejonek. W kolejne dni: reżyser i scenarzysta Lech Dokowicz, wokalista rockowy Tomasz Budzyński, publicysta Grzegorz Górny oraz piosenkarka i kompozytorka Antonina Krzysztoń.

W przeddzień Pięćdziesiątnicy parafia zaprasza na czuwanie, które rozpocznie się o godz. 20. Będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, uwielbienia Boga, dziękowania Mu... O godz. 22 rozpocznie się uroczysta Msza św.

W Zielone Świątki od godz. 10 do 15 wszystkie rodziny, ale też osoby samotne są zaproszone do wspólnego świętowania na pikniku rodzinnym. Msze św. w tym dniu w kościele Zesłania Ducha Świętego będą odprawiane o godz.: 7, 8.30, 10, 11.30, 13, 18 i 20. Podczas Mszy św. o godz. 18 bp Wojciech Polak udzieli sakramentu bierzmowania.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma