Nowy numer 44/2020 Archiwum

Majowe święto książki

Warszawskie Targi Książki po raz pierwszy na Stadionie Narodowym.

Czwarta edycja Warszawskich Targów Książki zadebiutuje na Stadionie Narodowym. Towarzyszą jej Targi Książki Akademickiej i Naukowej. Zaprezentuje się na nich ponad 470 firm z Polski i z zagranicy. Czytelnicy będą mogli kupić na stoiskach wydawnicze nowości, bestsellery, książki z rabatem, będą mogli też spotkać się i z ulubionymi autorami i uzyskać ich dedykację. Zaplanowano wiele spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych i debat wydawców.

Targi rozpoczną się 16 maja wręczeniem nagród sezonu wydawniczo-księgarskiego IKAR 2013, Nagrody Fundacji Kultury Polskiej za promocję polskiej książki w świecie oraz nagród „Mistrz Promocji Czytelnictwa” Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Czwartek będzie dniem spotkań branżowych wydawców, ale też dniem najmłodszych czytelników. Dla dzieci i młodzieży przygotowano m.in. spotkania z autorami literatury dziecięcej i młodzieżowej, warsztaty z wierszami Tuwima, literackie,  animacji, zajęcia multimedialne, teatrzyk kukiełkowy.

Piątek będzie dniem książki akademickiej i naukowej. O godz. 12 Polska Izba Książki i Biblioteka Analiz zaprezentują badania dotyczące rynku książki w Polsce, a po południu zostaną zaprezentowane badania dotyczące stanu czytelnictwa. O godz. 17 z Joanną Kulmową, laureatką Nagroda Literacka m. st. Warszawy 2013  w kategorii „warszawski twórca” rozmawiać będą Jerzy Kisielewski i Włodzimierz Paszyński. Natomiast o godz. 18 odbędzie się ciekawe spotkanie o historii komiksu.

W sobotę na targach będzie królował reportaż. Czytelnicy będą mogli spotkać się m.in.  z Lidią Ostałowską, Wojciechem Jagielskim, Mariuszem Zawadzkim, Edem Vulliamy. Włoski wydawca i twórca komiksów Igort (Igor Tuveri), który w ostatnich latach wyspecjalizował się w reportażu komiksowym, opowie o kulisach jego powstawania..W ostatnim roku ukazały się jego przejmujące "Dzienniki ukraińskie", a obecnie na rynek trafiają" Dzienniki rosyjskie", opowiadające o wojnie w Czeczenii oraz zabójstwie Anny Politkowskiej.

W niedzielę na targach gościć będzie ekipa projektu „Busem przez Świat”. Projekt powstał w grudniu 2009 r. w głowach piątki studentów ze Świdnicy. Głównym celem było zwiedzanie Europy możliwie jak najtaniej. Kupili za grosze starego busa - „ogórka”, odrestaurowali go i przerobili na campera. Do pierwszej wyprawy przygotowywali się 6 miesięcy, a swoje przygody opisali w książce „Busem przez Świat”. Starym busem zwiedzili już Bałkany oraz USA, w tym roku ruszają na podbój Australii.

O godz. 11  prof. Waldemar Łazuga oraz Piotr Piniński opowiedzą o historiach karier politycznych Polaków. Na swoją dyskusję zapraszają szczególnie młodzież. Nieco młodsi czytelnicy mogą wziąć udział w rozpoczynającym się o godz. 16 "ciasteczkowym biznesie", czyli kreatywnych warsztatach przedsiębiorczości dla dzieci.

W czwartek targi będą czynne w godz. 10-18, w piątek i sobotę do godz. 19, a w niedzielę od godz. 10 do 17. Bilet wstępu kosztuje 10 zł (ulgowy 5 zł), karnet na cztery dni - 20 zł, jednorazowy bilet rodzinny - 18 zł.

Szczegółowy program targowych wydarzeń i wystawców można znaleźć na stronie: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama