Nowy numer 25/2018 Archiwum

Piknik z Lolkiem

We wtorek 14 maja Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zorganizowało dla dzieci "Piknik z Lolkiem".

Impreza zgromadziła uczniów czwartych klas szkół podstawowych z warszawskiego Wilanowa - prawie 100 osób. Fabułą były dziesiąte urodziny Karola "Lolka" Wojtyły, na które przyszli jego rówieśnicy. A wszystko odbywało się w stylizowanych dekoracjach mających przywoływać przedwojenne Wadowice.

Małych gości Lolka witała jego matka, Emilia, pokrótce opowiadając dzieciom o swoim synu. Dalej rekonstruktorzy w polskich mundurach z dwudziestolecia międzywojennego opowiadali o ojcu-żołnierzu przyszłego papieża, o polskim mundurze, o statusie wojskowego. Stamtąd dzieci przechodziły pod opiekę aktorów, u których mogły ćwiczyć dykcję, przygotować scenkę i zasmakować gry scenicznej, o czym marzył młody Wojtyła.

W tym czasie drużyny stawały do rywalizacji. Pierwsze zawody to wyścigi w workach - dobrze znane dzieciom z przedwojnia, konkursy i zabawy z piłką. Później goście urodzinowi szli w grupach uczyć się piosenki na cześć jubilata. Jak to na urodzinach, nie mogło zabraknąć słodkości.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma