Nowy numer 43/2020 Archiwum

U Karola na urodzinach

Jak na urodzinową imprezę przystało były balony, tort i goście. Centrum Myśli Jana Pawła II pod hasłem "Urodziny Karola" zorganizowało papieżowi urodziny.

Okazje do świętowania były dwie. Gdyby Karol Wojtyła jeszcze żył, 18 maja skończyłby 93 lata. Dodatkowo w dniu jego urodzin przypadła w tym roku 10. edycja Nocy Muzeów. Centrum Myśli Jana Pawła II postanowiło te dwa wydarzenia ze sobą połączyć. Pod hasłem "Urodziny Karola" przy ul. Foksal 11 odbyło się urodzinowe przyjęcie na cześć papieża Polaka.

Były balony, tort i goście. Najmłodsi wysłuchali opowiadania o urodzinach Karola, potem rozpoczęła się gra o tort. Dostać kawałek ciasta nie było łatwo - uczestnicy gry musieli wykazać się znajomością życia i twórczości papieża, a także muzycznym słuchem! Stanowiska konkursowe były cztery. Przy pierwszym czekał test o młodzieńczych latach Wojtyły - studiach, pasjach, rodzinie. Drugie zadanie było w bibliotece, gdzie mając do dyspozycji papieskie dzieła trzeba było wykonać konkursowe polecenia np. odnaleźć fragment nauczania ojca świętego. Kolejne związane było z muzyką - wskazać na pianinie śpiewany dźwięk. Przy ostatnim czekał globus, za pomocą którego można było wylosować kraj, do którego podróżował ojciec święty i odpowiedzieć na pytanie związane z papieską pielgrzymką.   

Urodziny zakończył pokaz filmu "Habemus Papam" połączony z dyskusją. W siedzibie Centrum zorganizowana było także telewizyjne studio, w którym każdy przed kamerą mógł podzielić się wrażeniami z Nocy Muzeów. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama