Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zupa za makulaturę

Caritas Archidiecezji Warszawskiej organizuje akcję zbiórki makulatury. Za uzyskane pieniądze wspomoże bezdomnych.

Pod hasłem „BEZDOMNY nie tylko w zimie jest GŁODNY” ruszyła akcja zbiórki makulatury. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zachęca szkoły i zakłady pracy do gromadzenia papierowych odpadów. Akcja ma zwrócić uwagę na problem całorocznego dożywiania osób bezdomnych, a nie tylko zimą.

Z uzyskanych środków Caritas zakupi żywność dla mieszkańców trzech schronisk prowadzonych przez organizację. Pieniądze z makulatury pomogą także w dożywieniu osób potrzebujących, nie mieszkających w ośrodkach.

- Przy tak dużej liczbie wydawanych codziennie posiłków kupujemy i przetwarzamy w skali roku tony żywności. Korzystamy ze środków finansowych otrzymanych od Miasta st. Warszawy, ale nie są one wystarczające. Sporą część kosztów wyżywienia pokrywa Caritas AW z własnych środków. Liczymy, że zbiórka makulatury zasili nasz budżet przeznaczony na zakup żywności dla osób bezdomnych – wyjaśniają organizatorzy.

Placówki, które włączą się do akcji otrzymają plakat promujący akcję, organizatorzy zapewniają także odbiór makulatury. Kontakt pod numerem telefonu: 606 142 471 lub mailowo: ajablonowska@caritas.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama