Nowy numer 44/2020 Archiwum

To sprawcy podpaleń na Pradze?

Policjanci z północnopraskiej komendy zatrzymali 34-letniego Mariusza R., sprawcę podpalenia budynku przy ulicy Sprzecznej. Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał również 19-letni Łukasz K. podejrzany o podpalenie kontenera przy ulicy Białostockiej.

Zarzut uszkodzenia lokalu i konstrukcji budynku przy ul. Sprzecznej na Pradze usłyszał 34-letni Mariusz R. Mężczyzna w styczniu opuścił więzienne mury, był wielokrotnie karany za różne przestępstwa. Decyzją Prokuratora został objęty dozorem policyjnym. Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał również 19-letni Łukasz K. Mężczyzna był podejrzany o podpalenie kontenera przy ulicy Białostockiej. Funkcjonariusze dodatkowo ujawnili przy podejrzanym 10 sztuk tabletek clonozepanu. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich z północnopraskiej komendy ustalili i zatrzymali także nieletniego 14-latka podejrzanego o podpalanie lodówki stojącej na klatce schodowej przy ulicy Inżynierskiej. Policjanci, po zebraniu materiału dowodowego, zarzucili14-latkowi czyn karalny dotyczący sprowadzenia niebezpieczeństwa pożaru. Dalej sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Pożarami na Pradze, do których doszło w ostatnich miesiącach, zajmuje się policyjna specgrupa. W jej skład wchodzą policjanci z komend na Pradze-Północ, Pradze-Południe oraz funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. W styczniu paliła się kamienica przy ul. Inżynierskiej, w której znajdował się m.in. klub Sen Pszczoły. 16 marca spłonęło poddasze kamienicy przy ul. Brzeskiej. Także w marcu doszło do pożaru w kamienicy przy ul. Targowej, gdzie spaliło się poddasze oraz dach budynku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama