Nowy numer 43/2020 Archiwum

Na majówkę czas...

Pikniki, jarmarki, spotkania na zielonej trawce... W ostatni majowy weekend nie warto siedzieć w domu.

Zbliżający się weekend zapowiada się atrakcyjnie. 25 maja na terenach przy Zespole Szkół Integracyjnych nr 71 (ul. Deotymy 37) odbędzie się XV Festyn "Ulica Integracyjna". To impreza otwarta dla wszystkich, radosne święto tych, którzy na warszawskim Kole starają się, by życie niepełnosprawnych było normalne. Podczas festynu wręczane są medale integracji, odbywa się koncert lokalnych gwiazdy, prezentują swoje osiągnięcia - zdrowi i niepełnosprawni.Na skwerze na swoje stoiska zapraszają placówki kulturalne, organizacje pozarządowe, policja, izba celna, straż miejska i pożarna.

Jeszcze w sobotę, nieszporami o 17.30 rozpocznie się Hiszpańska Niedziela na Solcu. W niedzielę główna Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 12 w kościele. Świętej Trójcy, przy ul. Solec 61. Po Eucharystii ulicami przejdzie uroczysta Procesja z Najświętszym Sakramentem. Po niej rozpocznie się tradycyjny Festyn Hiszpańskiej Niedzieli, wraz z pokazem i nauką tańca flamenco, koncertami, konkursami, loterią, kiermaszem książki katolickiej, placem zabaw dla dzieci, grillem... Oficjalnie uroczystość zakończy się nieszporami o 17.30 i wieczorną Mszą św., chociaż do godz. 22 trwać będzie wieczór taneczny.

Ojcowie dominikanie ze Służewa zapraszają 26 maja na doroczny jarmark - imprezę, która z roku na rok się rozrasta i już ledwo mieści się w klasztornych ogrodach i na przykościelnym placu.W czasie czternastej edycji nie zabraknie loterii fantowej, kramów z rekodziełem, występów estradowych braci nowicjuszy oraz amatorskich grup tanecznych, muzycznych i teatralnych. Zaprezentują się też wspólnoty i duszpasterstwa, działające przy parafii ojców dominikanów. Duszpasterstwo absolwentów organizuje w ramach jarmarku grę miejską dla rodziców z dziećmi pod hasłem "Tajemniczy ogród św. Dominika". Gra będzie się odbywać w godz. 12-15. Jak co roku zapewne dużym powodzeniem cieszyć się będzie wenta, czyli sprzedaż używanych ubrań, sprzętów i książek. gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Turnau, który rozpocznie koncert o 20.30. Wcześniej, o 16.30 specjalnie dla Mam z okazji ich święta zagra zespół Żuki. Zebrane w czasie jarmarku fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby wspólnot działających przy klasztorze oraz na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

W niedzielę na festyn zapraszają też ojcowie kapucyni z ul. Miodowej. W godzinach 10-18 sekretariat misyjny warszawskiej prowincji Braci Kapucynów i Fundacja Kapucyńska przygotowały wiele atrakcji: jarmark misyjny, cappuccino w misyjnej kawiarence, pyszne przekąski, zabawy zręcznościowe oraz losy z nagrodami. W godz. 12-14 planowane jest szkolenie z pierwszej pomocy. Poprowadzi je Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Zebrane w czasie festynu datki wesprą kapucyńskie misje.

W niedzielę od godz. 9 aż do zmierzchu, ponad 30 instytucji leżących na Skarpie Warszawskiej, będzie organizować największą miejską majówkę - "Majówkę na Skarpie 2013". W czasie drugiej edycji imprezy będzie można obejrzeć wystawy i spektakle teatralne, wziąć udział w warsztatach, spotkaniach autorskich, grach miejskich, rajdzie rowerowym masy krytycznej, posłuchać koncertów, wykładów, rozejrzeć się na kiermaszu kostiumów i rekwizytów teatralnych oraz kiermaszu roślin, pograć w brydża i zwiedzić z przewodnikiem ciekawe miejsca Skarpy. A przede wszystkim  w przyjemnej atmosferze posiedzieć na kocu na trawie, odpocząć i delektować się specjałami z piknikowego kosza. Szczegółowe informacje i mapa wydarzeń: www.drogakultury.waw.pl

Pamiętajmy, że 26 maja to przede wszystkim Dzień Matki: składamy życzenia Mamom, a za te już nieżyjące modlimy się, chociażby na nabożeństwie majowym!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama