Nowy numer 43/2020 Archiwum

Profanacja w Klembowie

Nieznani sprawcy włamali się do kościoła i sprofanowali Najświętszy Sakrament.

Jak podało Radio Warszawa, dzisiaj o 7 rano kościelny, otwierając kościół św. Klemensa I papieża i męczennika w Klembowie, natrafił na ślady włamania. Otwarte na oścież były szafy i sejf w zakrystii, a w prezbiterium złodzieje włamali się do tabernakulum. Jak relacjonuje ks. kanonik Edmund Jakacki, kielichy z komunikantami były porozrzucane po prezbiterium. Policja zabezpieczyła na miejscu ślady i prowadzi dochodzenie.

Proboszcz poinformował, że konieczne jest odprawienie nabożeństwa ekspiacyjnego, czyli specjalnego nabożeństwa odmawianego w celu wynagrodzenia Bogu za  ciężkie grzechy. Do tego czasu świątynia pozostanie zamknięta.

Parafia w Klembowie jest jedną ze starszych na Mazowszu: istnieje od 1375 r. Obecny, murowany kościół został zbudowany przez właściciela dóbr klembowskich, generała Franciszka Żymirskiego w latach 1823-1829.

W tym kościele w latach 1924-25 młodziutka Helena Kowalska - przyszła św. s. Faustyna - modliła się o powołanie. Pracowała wówczas w pobliskim domu państwa Lipszyców, zarabiając na wiano do klasztoru. Codziennie piechotą przez las szła do klembowskiego kościoła na Mszę św.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama