Nowy numer 23/2021 Archiwum

Gry dla dorosłych

W wybrane czwartki Centrum Nauki Kopernik zaprasza do zabawy wyłącznie dorosłych.

Od maja do grudnia, w wybrane czwartki, Centrum Nauki Kopernik organizuje  pokazy i spotkania dla dorosłych. Cykl "Po godzinach" rozpoczyna się 22 maja. Każdy wieczór poświęcony będzie innemu wydarzeniu lub tematowi. Będzie składał się z kilku 10-30-minutowych interaktywnych działań rozrywkowych, symultanicznie odbywających się w przestrzeniach Centrum. Także planetarium "Niebo Kopernika" zmieni swój repertuar: w programie będą pokazy nieba na żywo, nawiązujące do tematu danego wieczoru.

Jak zapewniają organizatorzy, dobrą zabawę będą mieli zarówno humaniści, jak i "umysły ścisłe". A wszystko dzięki ciekawym, "życiowym" tematom i niestandardowemu podejściu do nauki. Poza zwiedzaniem galerii, CNK proponuje dodatkowe atrakcje: warsztaty, projekcje filmów, spektakle, gry, wykłady, spotkania z ekspertami i koncerty.

Dzisiejszy wieczór będzie poświęcony "Grze w klasy". Uczestnicy będą mieli okazję przekonać się, że gry towarzyszą nam w codziennym życiu, w pracy, podczas zakupów czy spotkań – w każdym momencie, gdy – świadomie lub nie – dokonujemy wyboru lub jest on dokonywany za nas. Jak działają mechanizmy gier? Jak je rozpoznawać? Jak za ich pomocą interpretować rzeczywistość i jak się nimi posługiwać? Podczas pierwszego wieczoru będzie można zaobserwować i doświadczyć działań różnych aspektów gier, takich jak np. narracja czy mechanika, ale również gra na instrumencie czy też gra aktorska. Będzie można wziąć udział w eksperymencie, który sprawdza skłonność do współpracy (lub egoizmu) w grupie stającej przed trudnym wyborem. Wieczorem rozpocznie się też gra fabularna po galeriach CNK, która pozwoli uczestnikom wyjaśnić dlaczego w pewnych sytuacjach zachowują się inaczej, niż by tego chcieli. Uczestnicy zostaną też wciągnięci w grę w tworzenie gry, a dr Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel i dr Marcin Malawski przybliżą matematyczną stronę gier.

Kolejne spotkania poświęcone będą m.in. ekologii, robotyce, osiągnięciom chemii, postępom kryminalistyki czy zagadkom czasu. Wieczór dla dorosłych rozpoczyna się o godz. 19, a kończy o 22. Bilet kosztuje 25 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama