Nowy numer 44/2020 Archiwum

Relikwie św. Jana Bosko w Warszawie

Relikwiarz w kształcie figury świętego jedzie z Węgier i około południa powita go Praga.

Naturalnej wielkości figura św. Jana Bosko, przedstawiająca kapłana tak, jak wyglądał po śmierci w 1888 r., przybędzie dzisiaj do Polski z Węgier. Sercem figury jest relikwiarz z prawą dłonią świętego.

Pierwszym miastem, do którego zawita, będzie Warszawa. 27 maja przed południem na krótko będzie wystawiony w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym przy ul. Korowodu 20. O godz. 12 powita go bazylika Najświętszego Serca Jezusowego przy Kawęczyńskiej 53. O godz. 19 przy relikwiach Mszę św. odprawi abp Henryk Hoser, a o północy ks. Sławomir Łubian SDB, przełożony inspektorii św. Stanisława Kostki w Warszawie. 27 maja oraz 28 maja do godz. 9.30 wierni będą mogli modlić się przy relikwiach, odbędą się czuwania, koncerty, modlitwa różańcowa. Z Warszawy relikwiarz pojedzie do Sokołowa Podlaskiego, a następnego dnia w godz. 12-14 będzie wystawiony w kościele św. Andrzeja Boboli (al. M. J. Piłsudskiego 248/252) w Markach. Osoby, które w czasie peregrynacji wezmą udział w nabożeństwie ku czci św. Jana Bosko lub będą trwać w modlitwie przed relikwiarzem, mogą zyskać odpust zupełny (zachowując jego zwykłe warunki).

Szczegółowy terminarz peregrynacji relikwiarza, która w Polsce będzie trwała do 17 sierpnia, można znaleźć na stronie: http://salezjanie.pl/zapowiedzi/warszawa-som-relikwie-jana-bosko-w-polsce

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama