Nowy numer 42/2019 Archiwum

"Oni" nie są gorsi

Prezydent m.st. Warszawy rozstrzygnęła konkurs dla organizacji pozarządowych na działania wyrównujące szanse dzieci mieszkających na Pradze Północ. Kwota dotacji do 2014 r. to blisko 1,7 mln zł. To pierwszy taki projekt w Warszawie: konkurs wygrało konsorcjum dziewięciu organizacji pozarządowych działających na Pradze.

Projekt będzie realizowany w ramach polityki prorodzinnej m.st. Warszawy zapisanej w programie "Rodzina” na lata 2010-2020. Projekt ma charakter pilotażowy, a jego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych i społecznych dzieci w wieku od 7 do 18 lat zagrożonych wykluczeniem społecznym.

- Wyjątkowość tego projektu polega również na tym, że po raz pierwszy konsorcjum aż dziewięciu organizacji pozarządowych wspólnie będzie realizować zadanie dofinansowywane ze środków m.st. Warszawy - mówi wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński. - Kilkuletnie finansowanie zaplanowanych działań to dowód, że o zaniedbaniach na Pradze, uwarunkowanych historycznie, nie myślimy kadencyjnie ani okazjonalnie - dodaje.

Konkurs wygrało konsorcjum 9 organizacji pozarządowych, które przygotowały projekt "BAZA Akcji Zintegrowanej Animacji”:

  • Kościół Armii Zbawienia w Rzeczypospolitej Polskiej
  • Stowarzyszenie Dla Rodzin
  • Stowarzyszenie Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ - GPAS
  • Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN
  • Stowarzyszenie “Mierz Wysoko"
  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom
  • Stowarzyszenie Otwarte Drzwi - Świetlica Socjoterapeutyczna Mały Książę
  • Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
  • Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Projekt zakłada organizację klubów młodzieżowych, spektakli i warsztatów, turniejów, ale także korepetycje, zajęcia terapeutyczne i profilaktyczne, spotkania dla rodziców z Pragi Północ. Działania będą skierowane do ponad 2600 uczniów praskich szkół podstawowych i gimnazjów, a także dzieci i młodzieży, do których docierają pedagodzy ulicy (streetworkerzy).

Jeden z warunków konkursowych zakładał, że efekty tego pilotażowego projektu muszą być widoczne poprzez poprawę wyników nauczania dzieci i młodzieży, wzrost frekwencji szkolnej oraz integrację z grupą rówieśniczą.

W czerwcu ratusz ogłosi II edycję konkursu na wsparcie podobnych projektów skierowanych do dzieci i młodzieży z Pragi Północ, Pragi Południe i Targówka. Kwota przeznaczona na przedsięwzięcie to ok. 4 mln zł, a realizacja potrwa do połowy 2015 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL