Nowy numer 42/2020 Archiwum

Dziękuj całą rodziną

Rodzinna gra "Dziękuje - buduje", Namiot Wdzięczności, plac zabaw z karuzelą i ścianką wspinaczkową i koncerty. VI Dzień Dziękczynienia w Wilanowie to także rodzinne święto.

VI Dzień Dziękczynienia rozpocznie się 1 czerwca o godz. 8 na pl. Piłsudskiego, skąd w kierunku Wilanowa wyruszą w procesji relikwie św. Andrzeja Boboli. Główne uroczystości odbędą się przed Świątynią Opatrzności Bożej. O godz. 12 pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z uroczystym Aktem Zawierzenia i Dziękczynienia. Tuż po liturgii rozpocznie się program edukacyjno-rozrywkowo-kulturalny dla całych rodzin.

Główną atrakcją będzie rodzinna gra edukacyjna "Dziękuje - buduje". Dzięki niej dzieci wyruszą w podróż po czterech krainach: Domowej Osadzie, Dolinie Mądrości, Anielskim Zakątku i Niebiańskim Przedsionku, w których będą miały okazję nauczyć się postawy wdzięczności - wobec najbliższych, wychowawców, przyjaciół i Pana Boga. Aby dotrzeć do kolejnej krainy, trzeba naprawić uszkodzony mostek. Przejście przez każdy z nich będzie możliwe po wykonaniu specjalnego zadania. Kluczem do zabawy będzie słowo "dziękuję".

Z kolei w Namiocie Wdzięczności najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych. To doskonała okazja do wyrażania wdzięczności dzieci wobec rodziców i rodziców wobec dzieci. Gościem specjalnym będzie o. Leon Knabit, który w formie przystępnego opowiadania przybliży dzieciom Dekalog. Kolejna atrakcja przygotowana przez organizatorów VI Dnia Dziękczynienia to plac zabaw, na którym zainstalowana zostanie karuzela, zjeżdżalnia, miejsce do gdy w golfa, ścianka wspinaczkowa i skokochron.

Równolegle z Miasteczkiem dla Dzieci przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie rozstawiona scena. - Wystąpią znakomici artyści tacy jak Majka Jeżowska, Krzysztof Krawczyk, Wielki Chór Małych Serc, Czerwone Gitary, Zakopower czy Angela Gaber - wylicza Dariusz "Maleo" Malejonek, który wraz z Eweliną Kopic poprowadzi tegoroczny koncert. Oprócz zespołów posłuchać będzie można także orkiestr: Górniczej Orkiestry Dętej "Wieczorek" i Orkiestry Góralskiej Dętej ze Skomielnej Czarnej.

Podczas Dnia Dziękczynienia będą zbierane ofiary na ukończenie budowy Świątyni. Ofiarodawcy oraz osoby, które na miejscu wesprą budowę wilanowskiej świątyni poprzez zakup cegiełki (od 10 do 100 zł) zostaną oprowadzone po terenie budowy.

Rodzinna zabawa potrwa do 21.37, kiedy to w godzinie śmierci bł. Jana Pawła II, specjalna iluminacja rozświetli Świątynię Opatrzności Bożej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama