Nowy numer 43/2020 Archiwum

Śmiało Marszałkowską

Jak być rowerzystą w Warszawie i przetrwać na ruchliwych ulicach? Instruktorzy tego nauczą.

Masz prawo jazdy albo kartę rowerowa, ale boisz się wyjechać rowerem na stołeczne ruchliwe i zakorkowane ulice, Warszawska Masa Krytyczna daje Ci szansę jazdy z doświadczonym instruktorem. Przewodnik pokaże, jak bezpiecznie jeździć jednośladem w ruchu ulicznym, pokonywać zatłoczone ulice, zachowywać się bezpiecznie i unikać sytuacji zagrażających bezpieczeństwu. Pojedzie z tobą w samo centrum stolicy lub w trasę, którą chciałbyś podróżować, i wytłumaczy wszystkie niuanse. Instruktor pomoże ci też wybrać optymalną drogę do szkoły, pracy lub w dowolne miejsce, którą chciałbyś pokonywać na rowerze.

Kurs ulicznej jazdy rowerem jest skierowany dla osób pełnoletnich, posiadających prawo jazdy lub kartę rowerową i sprawny technicznie rower, wyposażony w przepisowe światła, dzwonek i hamulce. Treningi będą odbywać się od 3 do 9 czerwca i są całkowicie darmowe. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo będą miały osoby, które wybiorą trasę nie dłuższą niż 10 km. Preferowane będą też panie, bo zdaniem organizatorów na stołecznych drogach cyklistek jest decydowanie za mało.

Szczegółowe informacje o akcji i o tym, jak się na nią zapisać można znaleźć na stronie: http://www.masa.waw.pl/index.php/wito-cykliczne/244-naukajazdyrowerem2013

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama