Nowy numer 44/2020 Archiwum

Stąpając po żywych kwiatach

"Polskie Kwiaty" – projekt Fundacji "Orszak Trzech Króli" ubarwił uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej podczas procesji na Pradze. Młode pary przeszły za Najświętszym Sakramentem po kwiatach.

W uroczystość Bożego Ciała w katedrze praskiej abp Henryk Hoser przeszedł z monstrancją po przygotowanym w nawie głównej katedry dywanie ze świeżych kwiatów, który wcześniej został ułożony przez dzieci. Tuż za nim będą podążały młode małżeństwa w strojach ślubnych, bielanki sypiące kwiaty i wszyscy wierni obecni na Mszy świętej.

Uczestnicy procesji otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki. Po procesji dla młodych par odbyła się profesjonalna sesja zdjęciowa i konkurs z nagrodami na najpiękniejszy bukiet męża dla żony. Dla zwycięskiej pary przewidziano nagrody.

- "Polskie Kwiaty" to kolejny projekt pod patronatem Fundacji "Orszak Trzech Króli", stawiający na zaangażowanie świeckich w działania podejmowane w Kościele - wyjaśnia Maciej Marchewicz, prezes fundacji. - Tym razem szczególnie zależy nam na promocji wartości małżeńskich i rodzinnych.

Przygotowania do projektu trwały od kilku miesięcy. Jednym z jego etapów był konkurs na projekt dywanu z kwiatów, który odbył się w szkole żeńskiej „Strumienie”. W tym roku po raz pierwszy pomysł był też realizowany poza Warszawą - w Kudowie-Zdroju, Pruszkowie i Miłakowie.

Więcej na: www.polskiekwiaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama