Nowy numer 24/2018 Archiwum

Unia dla Warszawy

W latach 2014-2020 do Polski z unijnego budżetu trafi ponad 300 mld zł. Jak te pieniądze wpłyną na rozwój stolicy?

W czwartek, 6 czerwca, przedstawiciele warszawskiego samorządu, organizacji społecznych i biznesu przedstawią swoje postulaty Ministerstwu Rozwoju Regionalnego. Otwarte spotkanie rozpocznie się o godz. 11 w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Żwirki i Wigury 101). Będzie ono podsumowaniem cyklu trzech debat, podczas których omawiano najważniejsze dla miasta sprawy w kontekście pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej.

W spotkaniu udział wezmą Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, Elżbieta Bieńkowska, Minister Rozwoju Regionalnego oraz Rafał Trzaskowski, warszawski deputowany do Parlamentu Europejskiego.

Pod koniec stycznia odbyło się pierwsze z serii spotkań na temat najważniejszych, z punktu widzenia warszawiaków, kierunków dalszego rozwoju miasta. W praskim Centrum Promocji Kultury dyskutowano na temat ram społecznych, jakie muszą być uwzględnione przy planowaniu kolejnych miejskich przedsięwzięć. W lutym, w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, omawiano problematykę wspierania nowoczesnego biznesu w stolicy. Tematem trzeciej, kwietniowej debaty był rozwój infrastruktury miejskiej przyjaznej warszawiakom: budowanie zrównoważonej strategii transportu publicznego oraz efektywności energetycznej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma