Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wiceprezydent Warszawy odwołany

Nowym wiceprezydentem ma być burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski. - Dymisja prezydenta Kochaniaka to jedyna dobra informacja, ale nowa nominacja jest bardzo zła, polityczna - komentuje opozycja. - Powinna ustąpić sama prezydent miasta - mówi radny PiS Maciej Wąsik.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, odwołała wiceprezydenta Warszawy Jarosława Kochaniaka.

Dymisja ma związek z wtorkowym orzeczeniem Krajowej Izby Odwoławczej, która nakazała miastu zmianę specyfikacji warunków przetargu na odbiór i zagospodarowanie śmieci w Warszawie. Przetarg faworyzował spółkę miejską. - To oczywiste, że osoba odpowiedzialna za wdrażanie tak ważnej ustawy w tej sytuacji podaje się do dymisji - powiedziała prezydent podczas konferencji prasowej.

Gronkiewicz-Waltz dodała, że nowym wiceprezydentem zostanie burmistrz Bemowa, Jarosław Dąbrowski. Jak powiedziała, Jarosław Kochaniak od grudnia 2007 r. odpowiadał za infrastrukturę miejską, nadzór właścicielski nas spółkami miasta, a także zadania z zakresu ochrony środowiska. Osobiście nadzorował wprowadzanie zapisów ustawy śmieciowej, zobowiązującej samorządy do zorganizowania systemu odbioru odpadów od 1 lipca br.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama