Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wiceprezydent Warszawy odwołany

Nowym wiceprezydentem ma być burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski. - Dymisja prezydenta Kochaniaka to jedyna dobra informacja, ale nowa nominacja jest bardzo zła, polityczna - komentuje opozycja. - Powinna ustąpić sama prezydent miasta - mówi radny PiS Maciej Wąsik.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, odwołała wiceprezydenta Warszawy Jarosława Kochaniaka.

Dymisja ma związek z wtorkowym orzeczeniem Krajowej Izby Odwoławczej, która nakazała miastu zmianę specyfikacji warunków przetargu na odbiór i zagospodarowanie śmieci w Warszawie. Przetarg faworyzował spółkę miejską. - To oczywiste, że osoba odpowiedzialna za wdrażanie tak ważnej ustawy w tej sytuacji podaje się do dymisji - powiedziała prezydent podczas konferencji prasowej.

Gronkiewicz-Waltz dodała, że nowym wiceprezydentem zostanie burmistrz Bemowa, Jarosław Dąbrowski. Jak powiedziała, Jarosław Kochaniak od grudnia 2007 r. odpowiadał za infrastrukturę miejską, nadzór właścicielski nas spółkami miasta, a także zadania z zakresu ochrony środowiska. Osobiście nadzorował wprowadzanie zapisów ustawy śmieciowej, zobowiązującej samorządy do zorganizowania systemu odbioru odpadów od 1 lipca br.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma