Nowy numer 25/2018 Archiwum

A może stypendium?

Centrum Myśli Jana Pawła II rozpoczęło nabór do 9. edycji programu stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Można dostać nawet 1500 zł miesięcznie.

Centrum Myśli Jana Pawła II rozpoczęło nabór do 9. edycji programu stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Otrzymać je mogą uczniowie warszawskich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci.

Aby uzyskać stypendium, dochód na jednego członka w rodzinie stypendysty nie powinien być wyższy niż 1000 zł na osobę. Średnia z ocen, którą w toku nauki uzyskała osoba ubiegająca się o dofinansowanie, nie powinna być niższa niż 4,0 (uczniowie) oraz 3,5 w przypadku studentów. Trzecim kryterium są osiągnięcia artystyczne, naukowe, sportowe, a także wszelkie inne aktywności społeczne czy kulturalne. W ciągu ośmiu lat stypendia otrzymało blisko 4600 osób. Stypendium przyznawane jest na okres roku szkolnego i może wynieść nawet do 1500 zł miesięcznie.

- Chcemy, aby taka forma działalności miasta była wyrazem troski o młodzież. Chcemy wspierać talenty, pasje i ambicje oraz popierać zaangażowanie młodych w szczytne cele. Chcemy też stawiać młodym warszawiakom Jana Pawła II, patrona naszych stypendiów, za wzór, a jego myśl i wartości - za punkt odniesienia - mówi prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie centrumjp2.pl/stypendia. Wypełnione i podpisane wnioski wraz ze wszystkimi załącznikami można składać osobiście lub pocztą do 31 lipca (uczniowie) i 30 września (studenci) w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11.

Fundatorem stypendiów jest Rada miasta stołecznego Warszawa.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma