Nowy numer 33/2018 Archiwum

Więc jednak można taniej?

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła, że przez pół roku będziemy płacić mniej za wywóz śmieci. I popędziła na sesję Rady Miasta, prosić radnych o przegłosowanie nowych stawek.

Konferencja prasowa w towarzystwie nowego wiceprezydenta Warszawy Jarosława Dąbrowskiego była krótka, bo też wszystko, co ostatnio dzieje się ze śmieciami w Warszawie, dzieje się szybko.

Nowe stawki za wywóz śmieci mają wynosić: 10 zł za jednoosobowe gospodarstwo domowe (wcześniej miasto proponowało blisko 20 zł), 19 zł za dwuosobowe, 28 zł za trzy osoby i 37 zł za większe gospodarstwa. Ta cena dotyczy zabudowań wielorodzinnych. W domach opłata wyniesie 30, 45 lub 60 zł. 

W czwartek ma ruszyć kampania informacyjna dla mieszkańców o nowych stawkach i programie pomostowym.

Nowe stawki to efekt zakwestionowania przez KIO przetargu na wywóz i zagospodarowanie odpadów w stolicy. W ubiegłym tygodniu z tego powodu stanowisko stracił odpowiadający za wprowadzenie rewolucji śmieciowej Jarosław Kochaniak.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma