Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ostatnie dni zapisów

Już prawie 40 tys. osób zgłosiło się na największe rekolekcje Warszawy. 6 lipca na Stadionie Narodowym poprowadzi je o. John Bashobora.

Tylko do 22 czerwca można zapisać się na całodniowe rekolekcje z o. Johnem Bashoborą, cenionym rekolekcjonistą i charyzmatykiem z Ugandy. O. John często głosi rekolekcje w całej Polsce, w 2008 r. gościł też u ojców dominikanów na Służewie. Po raz pierwszy jednak będzie głosił konferencje i prowadził modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie dla kilkudziesięciotysięcznej rzeszy uczestników. Rekolekcje na Stadionie Narodowym organizuje kuria warszawsko-praska.

- Chcielibyśmy, żeby uczestnicy przeżyli to spotkanie jako czas Bożego działania, Bożej obecności w Najświętszym Sakramencie, w Słowie Bożym, modlitwie, we wspólnocie - podkreślał na spotkaniu z dziennikarzami biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

Rekolekcje na stadionie rozpoczną się o godz. 9 różańcem i wspólnym uwielbieniem Boga. Potem, z przerwami na kawę i obiad, o. Bashobora wygłosi trzy konferencje. O 17.30 rozpocznie się Eucharystia, której będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Po kolacji, o 20.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie. Zakończenie rekolekcji przewidziane jest na godz. 22. Przez cały czas otwarte będą dwa miejsca stałej adoracji Najświętszego Sakramentu. Ze względu na dużą liczbę uczestników organizatorzy proszą, żeby skorzystać z sakramentu pokuty jeszcze przed rekolekcjami, gdyż na stadionie księża w zasadzie już nie będą spowiadali.

- Ojciec Bashobora jest bardzo skromnym kapłanem i zawsze podkreśla, że na rekolekcjach najważniejszą osobą jest Jezus, obecny w Najświętszym Sakramencie. To Jezus  uzdrawia podczas modlitw, wypędza złe duchy, leczy zranienia duchowe... Nie jest to więc spotkanie z uzdrowicielem, ale spotkanie z osobowym Bogiem, który ma dla nas wiele łask - zaznacza Katarzyna Matusz, rzecznik prasowy.

Zapisać się na rekolekcje można poprzez stronę: http://www.jezusnastadionie.pl/. Na stronie można też znaleźć przydatne informacje o rozmieszczeniu sektorów i dojściu do nich,o posiłkach oraz szczegółowy program rekolekcji. Osoby zapisane otrzymają wejściówki pocztą. Ze względów organizacyjnych nie jest możliwe uczestnictwo w części rekolekcji, np. tylko w wieczornej modlitwie o uzdrowienie. Wejście na stadion możliwe będzie w godzinach porannych, czyli do godz. 9. Uczestnicy rekolekcji, którzy opuszczą stadion w trakcie rekolekcji, nie będą mogli ponownie wejść.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Ajja
    13.06.2013 08:26
    "na stadionie księża w zasadzie już nie będą spowiadali"
    Dlaczego? Przecież pod wpływem rekolekcyjnych nauk coś się powinno w sercu człowieka zmienić, powinny być one przygotowaniem do dobrej spowiedzi.
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma