Nowy numer 47/2020 Archiwum

Stadion naukowy

W sobotę piknik pełen eksperymentów i zabaw nie tylko dla dzieci. Naukowy zawrót głowy po raz pierwszy na Stadionie Narodowym.

W sobotę czeka nas VII Piknik Naukowy, organizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczna edycja będzie przebiegała pod hasłem : "Życie". Po raz pierwszy odbędzie się na Stadionie Narodowym, gdzie swoje stoiska i naukowe stanowiska rozstawi kilkadziesiąt instytucji, nie tylko z Polski. Jak zwykle przygotowano szereg atrakcji, pokazów, zabaw, gier, które nie tylko dzieciom przybliżą skomplikowane zagadnienia matematyki, fizyki, chemii, biologii, astronomii, geografii, historii i robotyki.

Będzie można dowiedzieć się o tajemnicach ludzkiego ciała, wyjątkowych zdolnościach umysłu i o tym, jak można oszukać wzrok i słuch. Młodych fizyków zainteresują z pewnością pokazy wytwarzania chemicznej coca coli, wybuchających miniwulkanów oraz papieru, który nie poddaje się ogniowi. Chętni zobaczą, co kryje się w kropli wody, popróbują działania swoich zmysłów na niewidzialnej wystawie. Śmiałkowie będą mogli przekonać się, że prąd o napięciu 5 tys. volt nie zawsze jest groźny dla człowieka. Przygotowano też specjalne pokazy robotów, naśladujących zwierzęta i rośliny oraz samochodu-robota, sterowanego z telefonu komórkowego. Miłośnicy przyrody dowiedzą się, dlaczego tylko niektóre zwierzęta zapadają w sen zimowy, natomiast na zainteresowanych archeologią czeka pokaz o najnowszych odkryciach w tej dziedzinie. Każdy będzie mógł wcielić się w łamacza szyfrów, nauczyć się renowacji starych filmów oraz pobierania odcisków palców.

Piknik rozpocznie się o godz. 11, a zakończy o 20. Na wszystkie piknikowe atrakcje wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama