Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Barometr niezadowolenia"

Multimedialny licznik podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydent Warszawy stanął na Chmielnej.

Niewielki multimedialny wyświetlacz zamontowany został na frontowej ścianie kamienicy przy ul. Chmielnej 9, gdzie swoją siedzibę ma Stronnictwo Demokratyczne.

Obecnie licznik podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz wskazuje ponad 133 tys. podpisów. Dane będą aktualizowane codziennie o godz. 21. Urządzenie będzie działało do 21 lipca, kiedy to mija czas zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum.

Okazją do odsłonięcia licznika było przekazanie ponad 10 tys. podpisów za odwołaniem prezydent stolicy zebranych przez Stronnictwo Demokratyczne.  

Aby referendum lokalne mogło się odbyć, pod wnioskiem w tej sprawie musi podpisać się 10 proc. uprawnionych do głosowania, co w przypadku Warszawy oznacza ok. 130 tys. osób. - Naszym marzeniem jest zebrać 345 tys. 737 podpisów. To dokładnie tyle, ile głosów dostała Hanna Gronkiewicz-Waltz w wyborach na prezydenta Warszawy w 2010 roku – zdradzają członkowie SD.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma