Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wieczór Chwały na Bemowie

W amfiteatrze parku Górczewska 23 czerwca odbędzie się Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej. Połączone siły kilku chórów i kilkudziesięciu wykonawców śpiewem będą chwalić Boga.

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Wieczór Chwały" to autorski muzyczny program Sebastiana Iwanowicza, tworzony przy współpracy wielu muzyków, solistów i chórzystów. Festiwal rozpocznie się występem chóru Bemcanto o godz. 18.30 w amfiteatrze w parku Górczewska przy ul. Raginisa.

Do zrealizowania przedsięwzięcia włącza się również młodzież z Bemowa, która śpiewać będzie w wielkim festiwalowym chórze. Partie muzyczne wykonywać będą muzycy Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina z orkiestry smyczkowej (skrzypce, altówki, wiolonczele, kontrabas). Instrumentalistom przewodził będzie kierownik produkcji Sebastian Iwanowicz. Oprócz nich na trąbce, saksofonie, puzonie, instrumentach klawiszowych, gitarach i perkusji zagrają zawodowcy, występujący na scenach profesjonalnych muzycznych koncertów.

Wśród chórzystów będą m.in. Voce Angeli z Krakowa, Melodeus z Otwocka oraz Chór JPII z Warszawy. Dołączą do nich soliści: Dagmara Plasota (Warszawa), Małgorzata Szarek (Warszawa) oraz Marcin Jajkiewicz (Kraków). Nad profesjonalnym wykonaniem czuwać będzie Piotr Pałka, autor wielu aranżacji i kompozycji muzycznych, nie tylko religijnych, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama