Nowy numer 48/2020 Archiwum

Głośna cisza

Pianino na meleksie i grające 20 harf można spotkać na festiwalu w Łazienkach.

Koncerty plenerowe i warsztaty dla dzieci i dorosłych - takie atrakcje czekają na widownię festiwalu muzyki klasycznej "Strefa ciszy", który 22 czerwca rozpoczął się w Łazienkach Królewskich. W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem "Muzyka i natura". Bierze w nim udział 300 wykonawców z Polski i zagranicy.

W czasie imprezy, trwającej do 28 lipca  wystąpią m.in. Orkiestra Sinfonia Varsovia, Royal String Quartet, Apollon Musagete, a także soliści: Marta Boberska, Marcin Zdunik, Jakub Jakowicz, Marcin Grochowina. W programie znajdą się kompozycje m.in. Antonio Vivaldiego, Ennia Morricone, Roberta Schumanna, Ludwiga van Beethovena, Franza Schuberta, Piotra Czajkowskiego, Jana Sebastiana Bacha, Claude'a Debussy'ego, a także Freddiego Mercury'ego i Massive Attack. Marcin Masecki zainstaluje swoje pianino na meleksie i będzie grał dla spacerowiczów. Szczególną atrakcją będzie koncert Kremerata Baltica pod kierownictwem Gidona Kremera, łotewskiego skrzypka i dyrygenta.

Organizatorzy przygotowali także warsztaty dla dzieci i młodzieży - na czas festiwalu w Podchorążówce zainstalowana zostanie stacja multimedialna, w której dyrygować będzie można wirtualną orkiestrą.

"Strefa ciszy" dołącza do corocznego festiwalu "Ogrody Królewskie", odbywającego się w Rezydencjach Królewskich - na Zamku Królewskim oraz w Pałacu w Wilanowie. Ideą festiwalu jest obcowanie z muzyką z daleka od miejskiego hałasu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama