Nowy numer 48/2020 Archiwum

Minister prosi o modlitwę

- Ogólnopolska Karta Dużych Rodzin to ciężka droga. Nie zostawiajcie mnie na niej samego - powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Na zakończenie Mszy św., która 23 czerwca z okazji I Ogólnopolskich Dni Dużych Rodzin odbyła się w Grodzisku Mazowieckim, głos zabrał minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. W krótkim przemówieniu odniósł się do homilii wygłoszonej przez kard. Kazimierza Nycza, w której metropolita warszawski zaapelował o ponadpartyjność w tworzeniu polityki rodzinnej (czytaj więcej >>). I poprosił o modlitwę.

- Księże kardynale, przyjmuję to wyzwanie. Przez wiele lat byłem ministrantem i lektorem. Jak widzicie, droga od ministranta do ministra nie jest daleka. Ale nie zostawiajcie mnie na niej samego. Stworzenie Ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin to ciężka droga. Proszę o modlitwę - powiedział. Dodał także, że pracując nad Kartą nie będzie realizował ambicji politycznych, ale narodowe, myśląc o następnych pokoleniach.  

Stworzenie Ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin zapowiedział drugiego dnia trwania zjazdu wielodzietnych, podczas panelu ekonomicznego "Dlaczego i jak państwo powinno wspierać rodzinę" prezydent Bronisław Komorowski (czytaj więcej >>).
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama