Nowy numer 39/2020 Archiwum

Szkoła-gigant na Bemowie

Ma mieć 60 klas, 3 sale gimnastyczne i parking na 250 samochodów. Przy ul. Zachodzącego Słońca powstaje jedna z największych szkół w Warszawie. Za nieco ponad rok ma się tu uczyć tysiąc dzieci.

Chociaż dzieci mają rozpocząć tu naukę dopiero 1 września 2014 r., na placu budowy przy ul. Zachodzącego Słońca na Bemowie już postawiono szkolną tablicę, z wypisanym tematem lekcji: Słoneczna szkoła - Bemowo. Obok na stoliku: tysiąc figurek lego, symbolizujących przyszłych uczniów.

- A Lord Vader też będzie się tu uczył? - żartuje wiceprezydent Warszawy, a do niedawna burmistrz Bemowa, Jarosław Dąbrowski.

Na stoliku są jeszcze trzy słoje. Każdy wypełniony pięciozłotówkami. W pierwszym, symbolizującym budżet oświaty w Warszawie w 2003 r. - 1,47 mld zł. W drugim, z napisem 2008 r. - 2,07 mld zł. W ostatnim, za 2012 r., jest najwięcej: 2,55 mld zł.

Szkoła-gigant na Bemowie   - Wydajemy coraz więcej środków na oświatę - mówi prezydent Warszawy. - To nasz priorytet Tomasz Gołąb /GN  - Wbrew temu, co się mówi o Warszawie, inwestujemy w oświatę coraz większe środki, budując nowe szkoły i przedszkola. Edukacja, po transporcie, jest priorytetem miasta. Do każdej złotówki przekazanej w ramach subwencji oświatowej z MEN dokłada kolejną ze stołecznego budżetu. To najwyższa dopłata wśród dużych samorządów w Polsce. W tym roku wydatki na oświatę wynoszą ok. 2,6 miliarda i stanowią 20 proc. budżetu stolicy - mówiła prezydent Warszawy podczas spotkania na placu budowy.

Szkoła-gigant na Bemowie   Szkoła ma ruszyć 1 września 2014 r. Tomasz Gołąb /GN Budowa szkoły przy ul. Zachodzącego Słońca rozpoczęła się w maju tego roku na działce przekazanej miastu przez wojewodę mazowieckiego na cele oświatowe. Jest to jedna z największych inwestycji oświatowych w Warszawie, a zarazem bardzo ważna dla mieszkańców Bemowa. W szkole będzie się uczyło blisko 1000 dzieci. Do ich dyspozycji będzie 60 sal dydaktycznych, trzy sale gimnastyczne, szatnie, biblioteka z dwiema czytelniami multimedialnymi, kompleksowo wyposażone boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnia, place zabaw dla sześciolatków i 250 miejsc parkingowych dla rodziców i nauczycieli. W budynku szkoły powstanie także nowe przedszkole dla 75 dzieci.

- Chcemy w 2014 roku zapewnić miejsca w przedszkolach na Bemowie wszystkim potrzebującym rodzicom trzylatków - deklaruje nowy burmistrz Bemowa, Albert Stoma.

Nowa placówka ma rozpocząć swoją działalność 1 wrzesień 2014 roku, a dzielnica na ten cel przeznaczyła 34,7 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama