Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wakacyjne zamknięcia, objazdy, spowolnienia...

Jak w wakacje jeździć po Warszawie? - pytali dziennikarze wiceprezydenta, który przedstawił im listę planowanych remontów.

Warszawiacy powinni już właściwie przyzwyczaić się do tego, że w wakacje trudno poruszać się po stolicy. Właśnie na ten czas miasto planuje największe drogowe remonty. W najbliższych miesiącach będzie ich sporo.

Już 28 czerwca rozpocznie się dwuletni remont estakad Trasy Łazienkowskiej, który w sumie będzie kosztował 31 mln zł. Wyburzonych i zbudowanych od nowa będzie dziewięć "ślimaków" - jeden na Pradze i osiem przy Torwarze. Remont rozpocznie się od łącznic prowadzących w kierunku Pragi Południe: wjazdowej z Wisłostrady od strony Żoliborza i wjazdowej od strony Wilanowa. Oprócz wyłączenia z ruchu samych estakad, można spodziewać się czasowego zwężenia pasów ruchu na Wisłostradzie i Trasie Łazienkowskiej, zmniejszenia dozwolonej prędkości przy odcinkach robót drogowych oraz ograniczenia dla pieszych w rejonie Wisłostrady (okolice Torwaru). W sierpniu drogowcy zabiorą się za kolejne dwie estakady: Z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum na Wisłostradę w kierunku Żoliborza oraz z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum w kierunku Wilanowa.

Nadal utrudnień można spodziewać się na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Pileckiego, Poleczki i Puławskiej oraz od 29 czerwca w okolicach wiaduktu na ul. Łopuszańskiej, w okolicach remontowanego tunelu na ul. Globusowej (pod ul. Świerszcza), na przedłużeniu ul. KEN (przebudowa skrzyżowania ul. Domaniewskiej i ul. Puławskiej). Największy tegoroczny remont obejmie 6-kilometrowy odcinek w Wawrze: ul. Zwoleńska i Trakt Lubelski, gdzie wyremontowane zostaną jezdnie i chodniki zrujnowane podczas budowy kolektora ściekowego.

W wakacje nieczynne też będą stacje metra Centrum i Świętokrzyska, a samo metro będzie kursowało dwoma trasami: Kabaty-Politechnika oraz Ratusz-Młociny. 

- Zamknięcie jest konieczne ze względów na budowę łączników torowych oraz dla pieszych - tłumaczy szef warszawskiego metra Jerzy Lejk. - Niewykluczone jednak, że po wykonaniu połączeń torów pociągi będą przejeżdżały przez Centrum i Świętokrzyską, ale nie będą się na nich zatrzymywały.

Przez około 5 wakacyjnych tygodni wyłączony z ruchu będzie też odcinek torów tramwajowych od ul. Woronicza do pętli Wyścigów.

Od 29 czerwca do 1 września zamknięta będzie podmiejska linia średnicowa (od Warszawy Zachodniej do Warszawy Śródmieście). W związku z tym większość pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich będzie dojeżdżała do Dworca Zachodniego i Dworca Wschodniego. Przez Dworzec Centralny kursować będą jedynie wybrane pociągi KM (w tym linii lotniskowej KML) oraz pociągi SKM linii S3.

Roboty drogowe, przebudowy i remonty wiążą się z rewolucją w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Wiele linii autobusowych i tramwajowych zostaje zawieszonych, sporo będzie kursowało zmienionymi trasami. Zostaną też uruchomione linie dodatkowe i zastępcze. Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu, spowodowanych wakacyjnymi remontami, można znaleźć na stronie: http://www.infoulice.um.warszawa.pl oraz na stronie ZTM.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama