Sto pociech i jedno nieszczęście

Ulewy podmywają budynek Fundacji "Sto Pociech".

Wczorajsze i dzisiejsze ulewy podmywają budynek zaprzyjaźnionej z dominikanami Fundacji Sto Pociech na Nowym Mieście. Wielkie bajoro wytworzyło się u wejścia do budynku przy ul. Freta 20/24A. Fundacja apeluje o pomoc: potrzebna jest każda para rąk do układania worków z piaskiem i zabezpieczania budynku!

Fundacja „Sto Pociech” została zarejestrowana 20 kwietnia 2007 roku. Jej powołanie wynika z dwuletnich doświadczeń Klubiku Maluchów i Rodziców „Sto Pociech”, działającego od 2005 roku. Fundacja przejęła dotychczasowe działania klubiku oraz umożliwiła ich rozszerzenie. W kwietniu 2009 roku Fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

Fundacja wspiera rozwój rodziny, pojmowanej jako miejsce twórczego wzrastania zarówno dzieci, jak i rodziców; wzmacnia rodziców w postawie odpowiedzialnego rodzicielstwa a szczególnie mężczyzn w roli obecnego i aktywnego ojca; przeciwdziała izolacji rodziców małych dzieci, matek samotnie wychowujących dzieci oraz rodzin z problemem niepełnosprawności; wspiera osoby w kryzysie emocjonalnym; stosuje nowatorskie programy edukacyjne dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ich rodziców, opierające się na zdobywaniu wiedzy poprzez doświadczanie, obserwowanie i twórcze wykorzystywanie otaczającej rzeczywistości; działa na rzecz propagowania idei wolontariatu, pomocy wzajemnej i wsparcia środowiskowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..