Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zmarł pasjonista o. Ratajczyk

Dzisiaj zmarł proboszcz parafii św. Mateusza na Białołęce. Miał 42 lata.

Ojciec Mariusz Józef Ratajczyk CP urodził się 21 marca 1971 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Po maturze rozpoczął formację teologiczną i duchową, w czasie której 14 września 1993 r. złożył  pierwszą profesję w Zgromadzeniu Męki Jezusa Chrystusa (pasjonistów), a trzy lata później - śluby wieczyste. Po ukończeniu studiów teologicznych 5 kwietnia 1997 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk abp. Józefa Kowalczyka. Tego samego roku podjął studia z teologii duchowości na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

W 1999 r. wrócił do Łodzi, gdzie przez rok posługiwał w domu formacyjnym. Następne trzy lata spędził w klasztorze w Sadowiu k. Ostrowa Wlkp., gdzie między innymi tworzył, a potem współprowadził hospicjum domowe przy założonym Towarzystwie Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa”. W 2003 r. rozpoczął pracę  w łódzkiej parafii MB Bolesnej, najpierw jako wikariusz, później jako jej proboszcz.

W sierpniu 2009 r. został proboszczem par. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty na warszawskiej Białołęce. Dał się poznać jako gorliwy duszpasterz, przyjaciel młodych, zaangażowany w propagowanie kultu św. Gabriela.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama