Nowy numer 25/2018 Archiwum

Już lato… w mieście

Zabawy, tańce, konkursy - inauguracja "Lata w mieście" w parku Agrykola.

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Dziś w parku Agrykola oficjalnie rozpoczęła się akcja "Lato w mieście" z tej okazji Biuro Edukacji, Biuro Sportu i Rekreacji, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Stołeczna Estrada zorganizowały szereg atrakcji.

Najciekawsze, w nawiązaniu do "Roku bezpiecznej szkoły", przygotowały służby mundurowe. Umiejętności cyklisty można było sprawdzić pokonując przeszkody w miasteczku drogowym, wspinaczkowe - z asekuracją strażaków, wdrapując się na wieżę ze skrzynek coca-coli. Była także prezentacja specjalistycznego sprzętu - chętni mogli wejść do łodzi ratunkowej, wsiąść na policyjny skuter czy wężem strażackim gasić sztuczny płomień.

Były także dziecięce kręgle, trampolina i muzyczne animacje. Swoje namioty miały także Centrum Nauki Kopernik, sanepid oraz Komisja Nadzoru Finansowego. Na boisku Agrykoli Polska Liga Futbolu Amerykańskiego zaprezentowała pokaz gry. Najmłodsi mogli także wziąć udział w licznych sportowo-rekraacyjnych zabawach np. nauczyć się gry w rugby czy smolball.

Wakacyjna akcja "Lato w mieście" trwać będzie od 1 lipca do 30 sierpnia. Zajęcia dla uczniów, którzy spędzają wakacje w stolicy odbywają się w szkołach, obiektach sportowych, centrach i ośrodkach kultury, klubach i innych placówkach. Warszawscy uczniowie ze wszystkich oferowanych przez "Lato w mieście" zajęć, warsztatów i imprez korzystają nieodpłatnie. Koszty związane z realizacją zadania - ponad 8,5 mln zł - pochodzą w całości z budżetu miasta.
 
Czytaj także: Od jutra: Lato w mieście >>
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma