Nowy numer 18/2021 Archiwum

Rekolekcje czas zacząć

Jak dojechać? Co z sobą zabrać? Co nas czeka na stadionie?

Już jutro blisko 60 tys. osób z całej Polski wspólnie będzie wielbiło Boga, w czasie rekolekcji na Stadionie Narodowym. Poprowadzi je ks. John Bashobora z Ugandy. Żeby wszystko przebiegło sprawnie i bez problemów, dla wybierających się na Stadion Narodowy, podajemy ważne organizacyjne informacje.

Jak dojechać?

Ze względu na remonty dróg i linii kolejowych czas dotarcia na stadion może się wydłużyć. Od 29 czerwca w Warszawie obowiązuje zmieniony rozkład jazdy autobusów, tramwajów i pociągów podmiejskich. Zamknięto kolejowy most średnicowy, przez co pociągi KM, SKM, WKD nie zatrzymują się™ na stacji Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion, a znacznie ograniczona ich liczba dociera torami dalekobieżnymi do Warszawy Wschodniej. Na stadion można dotrzeć autobusami i tramwajami zastępczymi. Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu, spowodowanych wakacyjnymi remontami, można znaleźć na stronie: http://www.infoulice.um.warszawa.pl oraz na stronie ZTM: http://www.ztm.waw.pl/.

Dla osób przyjeżdżających samochodami, przygotowano darmowe parkingi wokół obiektu. Do sektorów P3 i P4 będą dojeżdżały tylko autokary. Parkowanie nie wymaga posiadania kart parkingowych ani innych dokumentów.

Co z sobą zabrać?

Każdy uczestnik musi mieć bilet. Na jeden bilet wchodzi tylko jedna osoba. Lista zapisów została zamknięta i nie ma już możliwości dołączenia do uczestników. Przyda się notatnik. Na spotkanie można zabrać własny prowiant, ale odpowiednio opakowany (uwaga na listę przedmiotów zabronionych!).

Czego nie wolno znosić na Stadion?

Lista przedmiotów zabronionych jest długa i warto jej przestrzegać, bo przy stadionie nie ma depozytu. Osoba, która będzie miała przy sobie zakazany przedmiot, po prostu nie zostanie wpuszczona. Nie wolno wnosić szklanych butelek, słoików, metalowych puszek, termosów, noży, innych przedmiotów ostrych lub wykonanych z twardych tworzysz sztucznych oraz profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer wideo lub innych urządzeń służących do komercyjnego przesyłania dźwięku lub obrazu. Dozwolone są natomiast małe aparaty, którymi można zrobić kilka pamiątkowych zdjęć. Nie wejdą też osoby z dużym, nieporęcznym bagażem: z walizkami, plecakami, sportowymi torbami, drabinkami, stołkami (nie ma potrzeby ich przynosić, bo każdy ma zagwarantowane miejsce siedzące na trybunach). Na stadion nie wolno też wnosić flag, transparentów, parasoli (z wyjątkiem tych, które są wyposażeniem wózka dziecięcego).

Wejście do sektorów

Wejście na stadion przewidziane jest w godz. 8-10. Potem nie będzie możliwości dołączenia do uczestników rekolekcji. Osoby, które opuszczą je przez zakończeniem (ok. godz. 22) nie mogą ponownie wejść. Bramki, którymi uczestnicy wchodzą do swoich sektorów pokazano na mapce. Dzieci do 13 r. życia mogą wejść na stadion tylko pod opieką osoby dorosłej.

Organizacja na Stadionie:

Na płycie stadionu przewidziano miejsca dla osób niepełnosprawnych ruchowo i rodzin z małymi dziećmi. Można wnosić wózki i nosidełka. Będą też rozstawione namioty, w których można przewinąć lub nakarmić dzieci.W każdym sektorze do dyspozycji uczestników będą wolontariusze, którzy pomogą i pokierują. Podczas przerw będzie można kupić napoje i posiłki w restauracjach rozmieszczonych na koronie stadionu lub też skorzystać z przyniesionego ze sobą prowiantu. Do dyspozycji uczestników będą informatorzy, punkty medyczne. Uczestnicy muszą pamiętać, że na stadionie obowiązuje zakaz palenia papierosów. Na terenie wokół obiektu będą rozstawione stoiska wydawnictw katolickich, gdzie będzie można kupić dobrą lekturę. Sprzedawane będzie też najnowsza książka ks. Johna Bashobory: "Jesteśmy obrazem ambasadorami Boga na ziemi" oraz jego poprzednia: "Jesteś obrazem Boga". Obie są zapisem rekolekcji prowadzonych w Polsce.

Plan rekolekcji:

8.00 - wejście na stadion

9.00- rozpoczęcie i różaniec

9.30 - uwielbienie

10.00 - konferencja I -ks. John Bashobora

11.30 - przerwa na kawę

12.00 - konferencja II - ks. John Bashobora

13.30 - przerwa na obiad

15.00- Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30 - konferencja III - ks. John Bashobora

17.00 - przygotowanie do Eucharystii

17.00 - Msza święta

19.30 - przerwa na kolację

20.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie

22.00 - zakończenie.

 

Inne informacje dotyczące sobotnich rekolekcji można znaleźć na stronie: http://www.jezusnastadionie.pl/

 


 
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama