Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kapłańska solidarność

W opublikowanym dziś liście otwartym do arcybiskupa Henryka Hosera dziekani diecezji warszawsko-praskiej zapewniają swojego ordynariusza o „kapłańskiej solidarności i modlitewnej więzi” w dniach „wielkiej medialnej kampanii nienawiści”, wymierzonej w jego osobę i Kościół.

"W sobotę 29 czerwca 2013 r. na Mszy św. w katedrze warszawsko-praskiej, licznie zgromadzeni kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy, dziękowali Panu Bogu za 5 lat posługi pasterskiej Waszej Ekscelencji w naszej diecezji. Życzyliśmy Księdzu Arcybiskupowi, tak jak dotąd, czytelnej i jednoznacznej postawy w sprawach wiary i moralności chrześcijańskiej" - napisali prascy dziekani do abp. Henryka Hosera.

"Po wielkich poprzednikach: Księdzu Biskupie Kazimierzu Romaniuku i Księdzu Arcybiskupie Sławoju Leszku Głódziu, którzy tworzyli zręby naszej diecezji, Stolica Apostolska mianowała Waszą Ekscelencję naszym Biskupem, który z pełnym oddaniem służy ofiarnie całej diecezji. W ostatnich dniach obserwujemy wielką medialną kampanię nienawiści, godzącą w dobre imię Kościoła i Księdza Arcybiskupa, próbującą odebrać godność, honor i dobre imię naszemu Pasterzowi. Zapewniamy Księdza Arcybiskupa o naszej kapłańskiej solidarności i modlitewnej więzi, ufając, że z tego bólu nas wszystkich narodzi się większe dobro" - zapewniają w liście opublikowanym na stronie kurii warszawsko-praskiej.

Listy poparcia dla ordynariusza diecezji warszawko-praskiej, w związku z publicznymi oskarżeniami formułowanymi przez ks. Wojciecha Lemańskiego, odwołanego proboszcza Jasienicy, skierowali także księża dekanatu grochowskiego oraz Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Warszawsko-Praskiej. "Jesteśmy oburzeni, zażenowani i zbulwersowani tak treściami jak i formami, za pomocą których media podważają kompetencje naukowe oraz duszpasterskie Waszej Ekscelencji, szkalują i pomawiają Księdza Arcybiskupa, szargając Jego dobre imię" - napisali członkowie rady. "Jesteśmy świadomi, że tym, co najtrwalej scala wspólnotę Kościoła jest wewnętrzna jedność, zbudowana na szacunku i posłuszeństwie. Pamiętamy, że tak jak wszyscy członkowie Kościoła mamy obowiązek o tę jedność troszczyć się na wszystkich poziomach".

PEŁNA TREŚĆ LISTU

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma