Na terenie Polski znane są jedynie dwa przykłady tak oryginalnego, wykonanego przez zapewne krakowski warsztat, wyposażenia zakrystii
W zakrystii kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie zachowało się unikatowe XVIII-wieczne wyposażenie, czyli dwa kredensy z nadstawkami oraz boazeria. Dzięki dotacji miasta przejdą konserwację, która przywróci im dawną urodę.
Kredensy wykonane z drewna sosnowego mają budowę skrzyniową i są dekorowane intarsją wykonaną z dębu, mahoniu, sosny, orzecha oraz sykomory. Wymiary obiektów są imponujące, wysokość 120 cm, długość ponad 5 i ponad 3 m. Kredensy wyposażone zostały w przepięknie zdobione szuflady, wkomponowane w giętą linię mebla. Całości wyposażenia dopełnia, podobnie zdobiona boazeria oraz portal wejściowy do zakrystii. Przed konserwacją kredensy były cały czas używane zgodnie z przeznaczeniem, przechowywano w nich szaty i przedmioty niezbędne do odprawiania liturgii.
Na terenie Polski znane są jedynie dwa przykłady tak oryginalnego, wykonanego przez zapewne krakowski warsztat, wyposażenia zakrystii, jednym z nich jest warszawski kościół św. Anny. W skali kraju, a nade wszystko w stolicy, wyposażenie to stanowi niezwykle oryginalny i ważny dla historii polskiego meblarstwa, przykład.
W chwili obecnej trwają już prace konserwatorskie przy wspomnianych obiektach. Są one prowadzone zgodnie z zaakceptowanym programem, który stanowi załącznik do decyzji administracyjnej wydanej w imieniu Prezydenta m. st. Warszawy przez Stołecznego Konserwatora Zabytków, który czuwa nad ich prawidłową realizacją.
Dotacja, na wniosek rektora kościoła akademickiego, przyznana została w 2013 r. i wyniosła 70 tys. zł, co stanowi 87 proc. kwoty ogólnej.