Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kultura wychodzi na ulicę

W lipcu i sierpniu aktorzy warszawskich teatrów będą grać na świeżym powietrzu. Na plac Konstytucji zapraszają Och-Teatr oraz Teatr Polonia.

Wydarzeniem lata 2013 będzie premiera "Czerwonego Kapturka" Jana Brzechwy w reżyserii Adama Biernackiego właśnie na placu Konstytucji 20 lipca. W spektaklu zagrają m.in. Matylda Damięcka, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz. Poprzez tę realizację Teatr Polonia stawia na młodych, uzdolnionych wokalnie aktorów, którzy postanowili opowiedzieć tę baśń po swojemu, wracając do czasów własnego dzieciństwa i kultowego winylowego wydania baśni z narracją Ireny Kwiatkowskiej. W ten sposób młodzi artyści chcą wciągnąć w teatralną przygodę nie tylko najmłodszych widzów, ale także ich rodziców, wujków, ciocie oraz całe rodziny. "Czerwony Kapturek" to opowieść o strachu, który ma wielkie oczy i sile przyjaźni, która pokonuje największe przeszkody.

Do 31 lipca na plenerowej scenie będzie można też obejrzeć "Hej, Joe!" oraz "Lament na placu Konstytucji".

Z kolei od 1 do 26 sierpnia  scena zostanie przeniesiona przed Och-Teatr. Na Ochocie będą wystawione: "Lament na placu Konstytucji", "Kopciuszek", "Flamenco namiętnie", "Starość jest piękna", "Czerwony Kapturek" oraz "Związek otwarty".

Plenerowe przedstawienia będzie można oglądać o godz. 17 w tygodniu, a w weekendy o godz. 15 i czasami o godz. 13. Teatr Polonia i Och-Teatr w plenerze tego lata łącznie zagrają 40 spektakli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma