Nowy numer 24/2018 Archiwum

Uniwersytet Warszawski otwiera żłobek

Studenckim rodzinom z małymi dziećmi będzie lżej.

Mamy-studentki zabiegały o niego od dawna. Wspierały je doktorantki i młode pracownice UW, które też marzyły o kąciku, gdzie mogłyby zostawiać maluchy na czas pracy. Nie jest bowiem łatwo pogodzić studia z opieką nad maleńkim dzieckiem. Wynajęcie niani jest za drogie jak na studencką kieszeń, a babcie zazwyczaj mieszkają daleko poza Warszawą i nie mogą na co dzień zaopiekować się wnukami. Studenckie rodziny przekonywały władze uczelni, że żłobek bardzo by się przydał, że mogą za niego wnosić rozsądne opłaty, a jego kadrę mogłyby stanowić studentki pedagogiki. I udało się!

Od października ruszy pierwszy w Warszawie uczelniany żłobek. Skorzystają z niego studenci i pracownicy UW. Placówka powstanie w ramach projektu „Uniwersyteckie Maluchy – przyzakładowy żłobek Uniwersytetu Warszawskiego”, który uzyskał rekomendację Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Projekt będzie realizowany przez Uniwersytet Warszawski w partnerstwie z Instytutem Komeńskiego  Z ramienia uniwersytetu opiekę administracyjną i organizacyjną nad nowo powstałą placówką pełnić będzie Biuro Spraw Socjalnych. Ono też zaprasza zainteresowanych rodziców na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w sierpniu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma