Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jubileuszowe zawody

Warsztaty zumby, piłka nożna dla dziewcząt i wyjątkowo duża liczba uczestników. Mszą św. w sanktuarium na Siekierkach rozpoczęła się 25. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży.

Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży szczelnie wypełniała młodzież. W jubileuszowym roku wyjątkowo licznie dopisała. Do stolicy zjechało blisko 1,5 tys. młodych, by wziąć udział tygodniowym święcie sportu, kultury i wiary.

Oprócz reprezentacji Polski w Mszy św. inaugurującej rozgrywki uczestniczyli reprezentanci Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Uzbekistanu. – Niech to będzie czas, który umocni w was pokój i tę nadzieję, że warto z wytrwałością pielęgnować swoje marzenia – powiedział podczas liturgii biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. Przez tydzień od 14 do 20 lipca młodzież i dzieci wezmą udział w zawodach sportowych, warsztatach artystycznych i spotkaniach modlitewnych. – Po raz pierwszy proponujemy piłkę nożną dla dziewcząt oraz warsztaty zumby. Dodatkowo powracamy do strzelectwa i biatlonu letniego – mówi o. Jacek Wolan SP, rzecznik prasowy parafiady. Rozgrywki odbywają się na terenie SGGW i AWF. Przez 25 lat w sumie wzięło w nich udział ponad 32 tys. uczestników w tym ponad 11 tys. z zagranicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma