Nowy numer 25/2018 Archiwum

Szykuj buty i serce

Pod koniec lipca ruszają zapisy na sierpniowe pielgrzymki na Jasną Górę. Już wiesz, z kim pójdziesz?

33. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna "Ja wierzę, że to Ty!" (5-14 sierpnia)
Trasa pielgrzymki wynosi ok. 290 km i wymaga przejścia każdego dnia ok. 30 km w 5-6 etapach, różnymi drogami bez względu na warunki atmosferyczne. Uczestnicy nocują w stodołach lub biorą ze sobą namioty. Bagaże przewożone są samochodami. Wspólna dla pielgrzymów Msza św. na Jasnej Górze zostanie odprawiona 14 sierpnia. Pielgrzymi rozpoczynają drogę uczestnictwem we Mszy św. 5 sierpnia o 5.30 w kościele św. Anny. Zapisy: 1-4 sierpnia w godz. 9-19.30 w rektoracie kościoła akademickiego św. Anny (Krakowskie Przedmieście 68). Więcej na: www.wapm.waw.pl, tel. 730-742-543.

Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademicka Grup "17"W domu Matki" (6-14 sierpnia)
Organizatorem pielgrzymki jest Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego. Grupy liczą max. 250 osób. Jako jedna z nielicznych pielgrzymek posiada: własną kuchnię , w której zawsze można bezpłatnie otrzymać ciepły posiłek, gdy nie ma na trasie obiadu, herbatę czy poranną kawę; prysznice mobilne; ubikacje ToyToy na każdym noclegu. Trasa pielgrzymki wiedzie lasami i polnymi drogami. Zapisy na pielgrzymkę odbędą się w tym roku w kaplicy Res Sacra Miser (ul. Krakowskie Przedmieście 62) 1-4 sierpnia w godz. 10-19 i 5 sierpnia w godz. 10-20. Więcej na: www.17-ka.org.pl

302. Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (6-14 sierpnia)
Od 1711 r wychodzi z kościoła Ducha Świętego, przy ul. Długiej 3. „Rekolekcje w drodze", w tym roku pod hasłem: „Wierzę i głoszę” rozpoczynają się 6 sierpnia Mszą św. o godz. 6 przed kościołem ojców paulinów. Zapisy: 2-5 sierpnia w godz. 9-19 na furcie klasztoru. Więcej na: www.warszawa.paulini.pl

30. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Totus Tuus (5-14 sierpnia)
Została utworzona przez członków Kościelnej Służby Porządkowej. Pielgrzymka dzieli się na siedem grup. Dzięki małej grupie pątników ma charakter rodzinny. Ma też oddzielną grupę dla dzieci. Msza św. o godz. 7 w sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej rozpoczyna wspólną wędrówkę do Częstochowy. Zapisy: 31 lipca-4 sierpnia w godz. 17-20 w sanktuarium, przy ul. Ostrobramskiej 72. Więcej na: www.praska.org.pl, pielgrzymka_praska@wp.pl.
 

Praska Pielgrzymka Piesza (16-26 sierpnia)
Po raz pierwszy na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza wyruszyła w rok po ślubach jasnogórskich polskiego króla Jana Kazimierza. Do Częstochowy pątnicy docierają 25 sierpnia i zostają na święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła - święto Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymka rozpoczyna się 16 sierpnia Mszą św. o godz. 6 w sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej (ul. Grochowska 365). Więcej na: www.pielgrzymka.info.pl.

XXII Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych (5-15 sierpnia)
Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych rozpoczyna się 5 sierpnia Mszą św. o godz. 6 w kościele św. Józefa (ul. Deotymy 41), a na Jasna Górę dochodzi 14 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę rozpoczynają się 1 sierpnia przy ul. Deotymy 41 (sala św. Józefa w godz. 9-19). Przy zapisach osoba niepełnosprawna powinna wskazać opiekuna, wypełnić kartę medyczną (przyjmowane leki). Organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej z siedzibą w Warszawie przy ul. Deotymy 41, tel. 22 837 42 61, www.ksnaw.pl , ksnaw@ksnaw.pl.

11. Pielgrzymka rolkowa (22-26 sierpnia) 

Wyruszy z Bemowa do Częstochowy, trasą o długości 270 km. O wiele szybciej niż pielgrzymka piesza, ale idea, intencje, wysiłek, a nawet obtarcia są podobne. Początek mailowych zapisów 1 lipca. W pielgrzymce może wziąć udział 80 osób – decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na www.rolkowa.pl.

Grupa 4A ROWEROWA 302 WPP (11-15 sierpnia)

Wyrusza z ursynowskiej parafii bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni 3). Trasa liczy ok. 260 km. Noclegi organizowane są w szkołach. Zapewniony jest transport powrotny rowerów do Warszawy. Zapisy w trakcie spotkań organizacyjnych 21 lipca (parafia bł. Władysława z Gielniowa) i 4 sierpnia (parafia Wszystkich Świętych), a także poprzez e-mail do 4 sierpnia. Szczegóły: www.pielgrzymkirowerowe.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma