Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przewodnik: Jezus

- Najpewniejszym przewodnikiem naszego życia jest Jezus Chrystus - powiedział abp Henryk Hoser do pielgrzymów 30. Praskiej Pielgrzymki Rodzin Totus Tuus, którzy z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie wyruszyli na Jasną Górę.

– Kiedy znajdujemy się na pustyni naszego życia, a często miasta stają się takim miejscem osamotnienia i zagubienia, zwłaszcza gdy problemy życiowe zdają się mnożyć, a rozwiązania nie widać, szukajmy oparcia u Chrystusa – zachęcał arcybiskup warszawsko-praski Henryk Hoser. Zapewnił też, że Bóg nigdy nie opuszcza człowieka. – On jest obecny nawet w szczegółach naszego życia, tylko my często tego nie zauważamy.

Ordynariusz warszawsko praski zachęcał pątników, aby wsłuchiwali się każdego dnia w Boże Słowo odczytywane w czasie Mszy św. i rozważane w czasie wędrówki. – Ci, którzy idą za głosem Chrystusa są jednocześnie karmieni we wszystkich wymiarach swojego życia – zapewnił, przywołując obraz Jezusa, który rozmnożył chleb i ryby, aby nakarmić na pustyni zgłodniałe tłumy.

Abp Hoser przestrzegał także pątników przed zbytnim rozpamiętywaniem trudnych sytuacji z przeszłości. – Wówczas karmimy się naszą zranioną pamięcią, podczas gdy człowiek wierzący żyje nadzieją a nie wspomnieniami. O tę nadzieję musimy w naszym pielgrzymowaniu ciągle się modlić – zaznaczył.

W tym roku 30. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Totus Tuus idzie na Jasną Górę pod hasłem „Rodzina Solą Ziemi”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma