Nowy numer 24/2021 Archiwum

Urzędnik przyniesie ci dowód

Osoby niepełnosprawne, a także mające poważne problemy z poruszaniem się mogą złożyć wniosek o wykonanie dowodu osobistego bez wychodzenia z domu. Gotowy dokument zostanie również dostarczony pod ich adres zamieszkania. Wystarczy, że zaproszą urzędnika do siebie.

Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m.st. Warszawy informuje, że aby złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, można umówić wizytę urzędnika w domu. Trzeba pamiętać, aby do dokumentu dołączyć dwie aktualne fotografie. Po zrealizowaniu wniosku urzędnik może także przynieść gotowy dowód tożsamości do naszego mieszkania. W zeszłym roku w Warszawie z takiej możliwości skorzystało około 750 osób.

Aby umówić się na taką wizytę, wystarczy zadzwonić do swojego Urzędu Dzielnicy i ustalić datę wizyty urzędnika. Przedstawiciel będzie miał przy sobie służbową legitymację, którą powinien okazać, a także niezbędne formularze.

Więcej informacji na temat trybu postępowania w sprawach dowodów osobistych, ich unieważniania, wymiany, zwrotu lub utraty można uzyskać na stronie internetowej: www.um.warszawa.pl lub w Delegaturach Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w Urzędach Dzielnic m. st. Warszawy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama