Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ucz się, ucz na UW

W zajęciach prowadzonych na Uniwersytecie Otwartym UW mogą brać udział dorośli oraz licealiści, którzy ukończyli 16 lat. Nie jest istotne wykształcenie słuchaczy - z oferty mogą skorzystać wszyscy. Właśnie ruszyła rekrutacja.

Wystartowała rekrutacja na kursy prowadzone w ramach Uniwersytetu Otwartego UW. Chętni mogą wybierać spośród 300 kursów; będzie można zapoznać się z architekturą Warszawy doby Stanisława Augusta, poćwiczyć publiczne wystąpienia czy nauczyć podstawowych zwrotów po chińsku.

Jest to kolejna edycja projektu, który działa od 2008 r. W tym roku kursy zostały podzielone na 6 bloków tematycznych: "Biznes, gospodarka i prawo", "Człowiek i środowisko", "Nauka i technika", "Języki i narody", "Kultura i sztuka" oraz "Człowiek i społeczeństwo". W każdym z nich jest po kilka lub kilkanaście propozycji.

Co roku największą popularnością cieszą się zajęcia językowe. - Ponad 50 proc. słuchaczy wybiera właśnie takie zajęcia. Są ciekawe, ponieważ nie są to typowe lektoraty. W poprzednich latach organizowaliśmy takie kursy, jak "Włoskie przysmaki - kurs gotowania po włosku" czy "Zaśpiewajmy i porozmawiajmy po hebrajsku" - mówi Olga Basik z Biura Prasowego UW.

W tym roku będzie można zapoznać się z angielskim prawniczym i biznesowym, chińskim w codziennym użyciu, hiszpańskim w podróży, poznać zwyczaje Holendrów czy zgłębić tajniki biblijnej greki.

Na kursy można się zapisywać, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej www.uo.uw.edu.pl lub przyjść osobiście do biura Uniwersytetu Otwartego mieszczącego się na Kampusie Centralnym UW. Rekrutacja rozpoczyna się 6 sierpnia i potrwa aż do wyczerpania miejsc.

- W przypadku najpopularniejszych kursów grupy zajęciowe są zapełnione już po 2-3 dniach. Natomiast jeśli jest dużo chętnych, mamy dostępne sale i wykładowców, to uruchamiane są kolejne grupy w ramach tego samego kursu - wyjaśnia Basik.

W zajęciach prowadzonych na Uniwersytecie Otwartym UW mogą brać udział dorośli oraz licealiści, którzy ukończyli 16 lat. Nie jest istotne wykształcenie słuchaczy - z oferty mogą skorzystać wszyscy.

Uniwersytety otwarte działają przy różnych uczelniach w całej Polsce. Z danych organizatorów wynika, że z roku na rok zgłasza się na nie coraz więcej słuchaczy. W ramach tego przedsięwzięcia organizowane są kursy - zarówno stacjonarne, jak i e-learningowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama