GN 2/2021 Archiwum

A może wodą?

- Od początku sezonu, czyli od maja, rejsami po Wiśle przepłynęło już ponad 90 tys. osób - mówi rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow. - Upały powodują, że ludzie chętnie wypływają na szlaki wodne - dodaje.

Z roku na rok wodne wycieczki stały się bardzo popularnym sposobem spędzania wolnego czasu, o czym świadczy i frekwencja, i wykupione bilety. "Nasi pasażerowie mogą poznać specyfikę samej Wisły. Jest to też dla większości jedyna możliwość podziwiania miasta od strony rzeki" - podkreślił Krajnow.

Wycieczki do Serocka są wyprawami całodniowymi. Na zwiedzanie miasteczka przewidziano blisko dwugodzinny postój. Statek zabiera około 110 pasażerów, na jego pokładzie znajduje się grill oraz bufet z zimnymi i ciepłymi napojami. Na sierpień wszystkie bilety zostały już wyprzedane.

Rejsy tramwajem wodnym trwają około 1,5 godziny, a statek zabiera 150 osób. Bezpłatne promy przewożą pasażerów przez Wisłę w ciągu kilkunastu minut i zabierają zazwyczaj 12 osób. Wyjątkiem jest "Wilga", która może pomieścić 40 osób.

Cena biletu na wycieczkę do Serocka wynosi 36 zł, natomiast cena rejsu tramwajem wodnym to 18 zł. Wprowadzone zostały zniżki dla dzieci i młodzieży oraz rodzin z dziećmi. Dostępność miejsc można na bieżąco sprawdzać na stronie ZTM-u.

Bilety na statek do Serocka można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum, natomiast bilety na tramwaj wodny są do nabycia w biurze Żeglugi Stołecznej lub bezpośrednio na statku przed rejsem.

Sezon rejsów po Wiśle rozpoczyna się 1 maja i trwa do końca sierpnia. Bezpłatne promy w okresie od maja do końca czerwca kursują w weekendy, natomiast w lipcu i sierpniu przeprawy są oferowane codziennie. Wycieczki do Serocka organizowane są w weekendy i dni świąteczne. Rejsy tramwajem wodnym są możliwe w soboty, niedziele i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama