Nowy numer 25/2018 Archiwum

A może wodą?

- Od początku sezonu, czyli od maja, rejsami po Wiśle przepłynęło już ponad 90 tys. osób - mówi rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow. - Upały powodują, że ludzie chętnie wypływają na szlaki wodne - dodaje.

Z roku na rok wodne wycieczki stały się bardzo popularnym sposobem spędzania wolnego czasu, o czym świadczy i frekwencja, i wykupione bilety. "Nasi pasażerowie mogą poznać specyfikę samej Wisły. Jest to też dla większości jedyna możliwość podziwiania miasta od strony rzeki" - podkreślił Krajnow.

Wycieczki do Serocka są wyprawami całodniowymi. Na zwiedzanie miasteczka przewidziano blisko dwugodzinny postój. Statek zabiera około 110 pasażerów, na jego pokładzie znajduje się grill oraz bufet z zimnymi i ciepłymi napojami. Na sierpień wszystkie bilety zostały już wyprzedane.

Rejsy tramwajem wodnym trwają około 1,5 godziny, a statek zabiera 150 osób. Bezpłatne promy przewożą pasażerów przez Wisłę w ciągu kilkunastu minut i zabierają zazwyczaj 12 osób. Wyjątkiem jest "Wilga", która może pomieścić 40 osób.

Cena biletu na wycieczkę do Serocka wynosi 36 zł, natomiast cena rejsu tramwajem wodnym to 18 zł. Wprowadzone zostały zniżki dla dzieci i młodzieży oraz rodzin z dziećmi. Dostępność miejsc można na bieżąco sprawdzać na stronie ZTM-u.

Bilety na statek do Serocka można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum, natomiast bilety na tramwaj wodny są do nabycia w biurze Żeglugi Stołecznej lub bezpośrednio na statku przed rejsem.

Sezon rejsów po Wiśle rozpoczyna się 1 maja i trwa do końca sierpnia. Bezpłatne promy w okresie od maja do końca czerwca kursują w weekendy, natomiast w lipcu i sierpniu przeprawy są oferowane codziennie. Wycieczki do Serocka organizowane są w weekendy i dni świąteczne. Rejsy tramwajem wodnym są możliwe w soboty, niedziele i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma