GN 2/2021 Archiwum

Zadowoleni z metra

Metro chwali się wysokim poziomem ocen wśród pasażerów. Ale badanie przeprowadzone zostało przed wakacjami, zanim wyłączono dwie centralne stacje, zmuszając pasażerów do kłopotliwych przesiadek, odczuwalnych zwłaszcza w upale.

Metro Warszawskie Sp. z o.o. po raz kolejny zleciło firmie zewnętrznej przeprowadzenie badań dotyczących poziomu zadowolenia pasażerów korzystających ze stołecznego metra. Badanie przeprowadzono na próbie 1506 respondentów od 9 do 15 czerwca 2013 roku, na każdej z 21 stacji metra w godzinach jego kursowania. Celem badania było między innymi poznanie opinii pasażerów korzystających z warszawskiego metra, na temat jakości naszej pracy oraz oferowanych usług.

Najistotniejszą zmianą w stosunku do poprzednich edycji badania jest znaczący wzrost pozytywnej oceny udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Pasażerów zapytano również o ulubioną stację warszawskiego metra. Jest to swoisty plebiscyt, prowadzony od 2005 r.. W dziewiątej edycji badania na trzecim miejscu uplasowała się stacja Wilanowska, miejsce drugie zajęła stacja Stare Bielany, a zwycięzcą konkursu kolejny rok z rzędu została stacja Plac Wilsona.

Problem w tym, że 94 proc. pozytywnych ocen zostało wyrażonych jeszcze przed uciążliwym wyłączeniem z użytkowania na miesiące letnie dwóch stacji, co zmusza pasażerów do uciążliwych przesiadek. Metro kursuje też znacznie wolniej, zwłaszcza przy ostatnich stacjach, gdzie wagony jadą po jednym torze. Gdyby badanie przeprowadzono dziś, przy 36 stopniowym upale, liczba pozytywnych ocen pewnie by spadła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama