Nowy numer 25/2018 Archiwum

Gdzie się można kąpać?

Urząd Mazowiecki informuje, że w sezonie letnim na terenie województwa mazowieckiego wyznaczono dotychczas 29 miejsc przeznaczonych do kąpieli i 5 kąpielisk. Wskazane akweny zostały przebadane przez sanepid, który stworzył specjalny serwis kąpieliskowy.

Status kąpieliska oznacza, że zgodnie z wymogami unijnymi miejsce ma lepszą bazę sanitarną, a ratownicy więcej sprzętu - w tym motorówkę. Uzyskały go plaże w: Kącku k. Otwocka (Staw Kąck), Żyrardowie (Zalew Żyrardowski), Kozienicach (Jezioro Kozienickie), Nieporęcie (Dzika Plaża, Zalew Zegrzyński) oraz Płocku (Sobótka, Zbiornik Włocławek). Z powodu zakwitu sinic nie należy korzystać z dwóch kąpielisk na Zalewie Borki w Radomiu. Miejsca wykorzystywane do kąpieli znajdują się m.in. w: Jabłonowcu, Gostyninie, Serocku, Wieliszewie, Ostrołęce, Bledzewie, Słupii oraz Szczutowie. Nieprzydatna do kąpieli jest woda w: Narwii w Pułtusku, Broku w miejscowości Orło, Bugu w Broku oraz rzece Zagożdżonka w Pionkach.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przypomina jednocześnie, że nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów ze względu na możliwość wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.wsse.waw.pl w zakładce „Kąpieliska 2013” oraz serwisie kąpieliskowym.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma